Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Cora, İki İlçeye Müjde Verdi CAMİ ÖZLEMİ SONA ERTDİ ‘BU SENE TARİH YAZABİLİRİZ’ Milletvekili Örs'ten sert çıkış Bartın Üniversitesi’nin 2 projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi BÖLGEMİZDE TEK TFF KARARINI VERDİ Şehidimizin adı yaşatılacak CAMiLER YARIN İBADETE AÇILIYOR Akçaabat’ta şoförler çok rahatsız Kanber 4 Haziran’da Yollardayız Aydın Bunlar Tam Deli Dumrul ! Trabzonspor'da 4 imza birden Çevre ve Şehircilik Trabzon İl Müdürü Korkmaz, Başkan Çebi’yi Ziyaret Etti BÜYÜKŞEHİR BAYRAMDA DA GÖREV BAŞINDAYDI Başkan Hekimoğlu: 'Hedefsiz yaşayamayız' Akçaabat'ta Cuma Namazları Nerede Kılınacak MÜSİAD Trabzon’dan Türkiye’ye örnek Turizm Projesi Bartın Üniversitesi ailesi ‘dijital’ bayramlaşmada bir araya geldi KEDİNİN YARDIMINA AKÇAABAT BELEDİYESİ KOŞTU
CAMİ ÖZLEMİ SONA ERTDİ
CAMİ ÖZLEMİ SONA ERTDİ
 
Akçaabat’ta şoförler çok rahatsız
Akçaabat’ta şoförler çok rahatsız
 
KEDİNİN YARDIMINA AKÇAABAT BELEDİYESİ KOŞTU
KEDİNİN YARDIMINA AKÇAABAT BELEDİYESİ KOŞTU
Akçaabat Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı
 

Akçaabat Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Akçaabat Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

30 Eylül 2019 Pazartesi 09:26
Yazdır
Akçaabat Kent Konseyi, Konsey Başkanı Mehmet Salih Köse başkanlığında Eylül Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaptı.

Toplantıya; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, Kent Konseyi üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Akçaabat Kent Konseyinin Eylül Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse yaptı. Köse konuşmasında, Akçaabat Kent Konseyi olarak yapılan faaliyetlerden bahsetti. Faaliyetleri bir bir sıralayan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, “Akyazı’ya yapılması planlanan kanalizasyon atık arıtma tesisinin yerinin doğru olmadığını ve bu tesisin markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Akçaabat’ı baltalayacağını dile getirerek kamuoyuyla paylaştık. Bu düşüncemiz üzerinde kararlılıkla durduk ve gerekli tüm kurumlara, idarecilere, siyasi liderlere ilettik. Akçaabat sahilinden geçirilmesi planlanan yolun, Akçaabatlılar için nefes alma alanı olan sahilimizi yok edeceğini ısrarla dile getirerek kesin çözümün Güney Çevre Yolu olduğunu daime vurguladık. Yılın belirli dönemlerinde şehir trafiğimiz artmaktadır. Trafiğin artması üzücü olayların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu konuda gerekli noktalara ilgili kurumlarca kavşakların yapılması talebinde bulunduk. Şehrimizin bir değeri olan Darıca Dini Yüksek İhtisas Merkezi Trabzon’un doğusuna taşınılmak istendi. Bu karara tepkimizi göstererek Darıca Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nin mevcut yerinde kalmasını sağladık.”dedi.

Akçaabat Kent Konseyi’nin kurulduğu günden itibaren Akçaabat’ın her kesiminden temsilcilerin olmasına özen gösterdiklerini belirten Köse, bu bağlamda Kadın, Gençlik, Spor, Kültür ve Sanat Meclislerini kurduklarını söyledi. Akçaabat’ın adına yaraşır bir kent olmasında katkı sağlamak için durmadan proje ürettiklerinin de altını çizen Mehmet Salih Köse, “Akçaabat’ta Açık Hava Spor Müzesi, Akçaabat Kent Müzesi kurulması gibi kültürel hayata katkı sağlayacak geçmişi günümüzde de yaşatacak projelerimiz var. Bunun yanında Sargana Destanı Anıtı’nın Akçaabat Kavaklı Mahallesi’ne de yapılması da projelerimiz arasında yer alıyor. Şehrimiz her şeyden önce bir spor şehridir. Gençlerimizi ve spor yapmak isteyen herkesi düşünerek Spor Toto teşkilatı ile işbirliği yaparak Akçaabat’ta bulunan sahaların nizami hale getirilmesi girişimlerinde bulunduk. Tüm bu çalışmalarımızda bizlere destek veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e, siyasi parti başkanlarımıza, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na, vekillerimize ve bakanlarımıza Akçaabat Kent Konseyi olarak teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

Akçaabat Kent Konseyi’nin Eylül Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda söz alarak konuşma yapan Kent Konseyi Üyeleri, Akçaabat Kent Konseyi’nin kurulduğu günden itibaren birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmalara imza attığını dile getirdi. Üyeler, El ele vererek Akçaabat’ın adını sınırlar ötesine bile taşımanın mümkün olduğunu ayrıca sevgi ve saygı çerçevesinde kanayan yaralarına parmak bastıklarının da altını çizdiler.

Akçaabat Kent Konseyi’nin Eylül Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Kent Konseyleri her kesimden temsilcilerin bir araya gelerek oluşturdukları topluluklardır. Kent Konseyleri yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasına, hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesine katkı sağlayan, sürdürülebilir gelişmenin sağlanması ve bu konuda ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik fikirler geliştiren, kente ilişkin temel stratejiler ve faaliyet planlarının belirlenmesinde, uygulama ve izleme süreçlerinde tüm kenti kapsayan ortak bir aklın oluşturmasına katkı sağlayan kuruluşlardır. Bu bağlamda Kent Konseyimizin her bir ferdine önemli görevler düşüyor. Bakınız tek derdimiz Akçaabat olmalı. Bu çatı altında tek hedefimiz Akçaabat’ın yarını olmalı. Bizden sonraki nesillere, çocuklarımıza yaşanılabilir bir şehir nasıl inşa edebiliriz? Derdimiz bu olmalı. Akçaabat’ı tarihine ve şanına yakışır bir şehir haline nasıl getirebiliriz. Bunları istişare etmeliyiz. Hiç kimse merak etmesin eksikler giderilir, hatalar düzeltilir. Unutmayalım buradaki davamız; birlik, beraberlik ve kardeşlik davasıdır.” şeklinde konuştu.

Başkan Ekim Akçaabat için büyük önem arz eden konulara da değinerek “Akçaabat hepimizin. Hepimiz Akçaabat için gayret gösteriyoruz. Sizlerle beraber Akçaabat’ın geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Akçaabat’ın yararına olan her şeye birlikte karar vereceğiz. Sahillerde yürüyüş ve bisiklet yollarının doğru olduğunu, insanların plajlardan yaralanması gerektiğinin doğru olduğuna karar verdiysek gereken diğer huşulara da birlikte karar vereceğiz. Kavşaklarımızın düzenlenmesi, Pulathane Bulvarı ve Güney Çevre Yolunun şehrimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu konudaki tüm adımları da birlikte atmalıyız. Beni birlik ve beraberlik içerisinde Akçaabat’ı yönetmeyi arzu ediyorum. Hıdırnebi ile ilgili projemizde oranın daha verimli bir turizm alanı olmasını hedefliyoruz. Bu projemizi de burada olan arkadaşlarımızla fikir alış verişi yaparak birlikte çeşitli değerlendirmelerde bulunarak şekillendirdik. Sahilde bulunan sondaj makineleri ile ilgili gündemde çeşitli söylentiler var. Buna bir açıklık getirmek istiyorum. Orada bilgimiz dahlinde zemin etüdü çalışmaları yapılıyor.Biz, kıyılardaki düzenlemeleri gerçekleştirebilmek için alt yapıları hazırlıyoruz ve bunun için de belli başlı çalışmalar yapıyoruz. Sondaj çalışmaları dahil olmak üzere. Şu anda orda olan çalışmalar tamamen bilgimiz dahilinde yapılmaktadır. Sahillerdeki düzenlemelerimiz için gerekli olan bir çalışmadır. “ dedi.

Akçaabat Kent Konseyi’nin Eylül Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısında iki madde oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi. Bunlar, yılın bir gününün ‘Dünya Akçaabatlılar Günü ‘ilan edilmesi ve Akçaabatlı değerleri şahıslara kategorilerine göre ödül gecesi düzenlenmesi.

k3-022.jpgk4-007.jpgk2-023.jpgk1-009.jpg

 

 

Anahtar Kelimeler: Akçaabat, Kent, Konseyi, Olağan, Genel, Kurulu, Yapıldı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
M.Ö. 1279 Eski Mısır'da, 19. Hanedan firavunlarından II. Ramses başa geçti.
1799 Napolyon, Akka yenilgisinin ardından, savaş meydanını Cezzar Ahmed Paşa kuvvetlerine terk etti.
1859 Londra'daki ünlü saat kulesi Big Ben'in saati ilk kez çalışmaya başladı.
1911 RMS Titanic yolcu gemisi denize indirildi. (Yapımı 1912'de tamamlanacaktır)
1927 Ford Model T otomobillerin sonuncusu üretim bandından çıktı. Bu tarihe kadar aynı modelden tam 15,007,003 araç üretilmişti.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur