Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM BULUT'TAN BAYRAM MESAJI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI LOKMAN KAR'DAN BAYRAM MESAJI ABDULLAH HOCA'DAN BAYRAM MESAJI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR ÖZGÜNEŞ'TEN BAYRAM MESAJI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ BAYSAL GRUP'TAN BAYRAM MESAJI BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR MISIR'DAN BAYRAM NESAJI LATİFOĞLU DEKOR YAPI'DAN BAYRAM MESAJI BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM İYİ BAYRAMLAR
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
 
RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM
RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM
 
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
Akçaabat’ta Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları
 

Akçaabat’ta Kutlu Doğum Haftası Kutlamaları

Akçaabat ilçe Müftülüğü tarafından kendi bünyesindeki kuran Kurslarda görev yapan öğretmenler ile öğrencilerin çalışmasıyla “kutlu doğum haftası”etkinlikleri kapsamında bir kermes düzenledi.

14 Nisan 2015 Salı 21:16
Yazdır

"1989 yılından bu yana yüce Peygamberimizin doğum günü olan 20 Nisan'ı içerisine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak kutlamaktadır.

 

 

Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Emre Akgün, Milliyetçi, Hareket Partisi Akçaabat İlçe Başkanı Miraç Çınar, Cumhuriyet Halk Partisi Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir, Akçaabat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Bulut, Akçaabat Esnaf ve sanatkârlar odası başkanı Yaşar Sivrikaya, Akçaabat Şoförler odası başkanı Ali Şentürk, Akçaabat Muhtarlar derneği başkanı Eyüp Gedikli bir mesaj yayınladı.

 

Kutlu doğum haftası nedeniyle Akçaabat belediye başkanı şefik türkmen sivil toplum kuruluşu başkanları ve siyasi parti ilçe başkanları mesaj yayınladı.

Akçaabat belediye başkanı Şefik Türkmen mesajında İslam’ın kelime anlamın barış olduğunu ancak son dönemlerde yanlış bir algı yaratılmaya çalışıldığını vurgulayan Koçak, "Bizleri yaratan, yaşatan, hayat veren, sayısız nimetler bahşeden yüce rabbimize sonsuz hamdüsenalar olsun. Bu cennet vatanımızda huzur ve mutluluk içerisinde birlik ve beraberlik ruhuyla yaşamayı nefsimize, neslimize, cümlemize nasip eylesin"  , tüm halkımızın “Kutlu Doğum Haftasını” en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Emre Akgün mesajında Hz. Muhammed'in bütün aleme rahmet olarak gönderildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:"1989 yılından bu yana yüce Peygamberimizin doğum günü olan 20 Nisan'ı içerisine alan haftayı Diyanet İşleri Başkanlığımız Kutlu Doğum Haftası olarak kutlamaktadır. Biliyoruz ki bu necip millet, tarih boyunca Hz. Peygamber'in doğum gününü, mevlit kandilini bir bayram neşesiyle kutlamıştır. 2015 Kutlu Doğum Haftası teması, 'Hz. Muhammed ve birlikte yaşama ahlakı' olarak belirlendi." , tüm halkımızın “Kutlu Doğum Haftasını” en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

Akçaabat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Bulut, mesajında Sevgili Peygamber Efendimiz, insanların yoldan çıktığı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, O’nun aracılığıyla insanlığa indirilmiştir.

Bugün, O’nun doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını, yoksunluklarımızın bereketlenmesini diliyoruz. Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın bu günde, O’nun ebedi mesajını, daha iyi bir dünya için, sevgi, saygı ve merhameti hatırlamasını ümit ediyoruz. Kutlu Doğum Haftası, birlik ve kardeşlik kültürümüzü daha da derinleştirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizin tüm insanlığa ulaştırdığı mesajların samimi ve doğru biçimde anlaşılmasını, yaşanmasını, yaşatılması ve ülkemiz adına birlik, beraberlik ve bütünlüğün daim kılınmasını temenni ediyor, tüm halkımızın “Kutlu Doğum Haftasını” en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Akçaabat Esnaf ve sanatkârlar odası başkanı Yaşar Sivrikaya,mesajında Resulullah efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in insanlığın karanlığa gömüldüğü bir zamanda, bütün insanlığı aydınlatmak ve bütün âlemlere rahmet olmak için gönderildiğini ifade eden Sivrikaya , mesajında şunları söyledi:

“Sevgili Peygamberimiz; insanların ayrıldığı, ahlakın ve edebin yok olduğu, kan ve gözyaşının aktığı bir zamanda Güzel Ahlakı tamamlamak için gelmiştir. O’nunla birlikte Kuran-ı Kerim ve Allah katında tek din olan İslam, insanoğlunun son ümidi ve kurtuluşunun vesilesi olmuştur. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) insanlığa daima birlik ve kardeşlik konusunda örnek olmuştur. Bugün, asırlar boyunca İslam’ın sancaktarlığını yapan aziz Türk milletini parçalamak isteyenlerin oyunlarını O’nun sözü olan "Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır" diyerek bozmalı ve bir olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz. Her daim Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin yolunda olmak dileği ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah Efendimizin dünyaya gelişlerinin 1444. yıldönümünün Karamanlı hemşerilerime, aziz Türk Milletine ve bütün İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

 

 

Akçaabat Şoförler odası başkanı Ali Şentürk mesajında Alemlere  rahmet olarak gönderilen  Peygamberimiz  Hz. Muhammed (S.A.V) doğru ve ahlaklı bir yaşam sürmek isteyenler için en güzel rehberdir.

Kutlu Doğum Haftası, peygamberimizin yaşayışını, Hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsattır. Yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi aşkla, merhametle dolduran sevgili Peygamberimizin hatırasına, emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Dünya Bize, Biz birbirimize emanetiz.

Hz. Muhammed (SAV)’in mübarek doğumunu en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Kutlu Doğum Haftası’nın, ülkemizin ve ilimizin ve ilçemizin huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik, beraberlik ve dostluğuna, kardeşliğine, vesile olmasını yüce Rabbimden diliyorum.

 

 

Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gedikli mesajında, “Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V.) dünyaya teşrif buyurdukları Kutlu Doğum Haftası’na ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Yüce Allah’ın yeryüzüne gönderdiği son elçi olan Peygamber Efendimiz, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi ve hakikatin sadık emanetçisidir. Kutlu Doğum Haftası; Sevgili Peygamberimizin gönülleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vermemize; birlik, barış ve esenlik içinde yaşamanın gerekliliğini daha iyi anlamamızı sağlayan en güzel etkendir. Bu vesileyle, tüm Akçaabat Halkı’nın ve İslam Âlemi’nin bu mübarek haftasını kutlar; mutluluk, hayır ve esenlikler getirmesini temenni ederek, bu kutlu haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini dilerim.”

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir,mesajında Sevgili Peygamber Efendimiz, insanların yoldan çıktığı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. İslam’ın evrensel, çağlar üstü mesajını taşıyan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, O’nun aracılığıyla insanlığa indirilmiş, insanlığın kurtuluş abidesi Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) doğru ve ahlaklı bir yaşam sürmek isteyenler için en güzel rehberdir.

Kutlu Doğum Haftası, peygamberimizin yaşayışını, Hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsattır. Yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi aşkla, merhametle dolduran sevgili Peygamberimizin hatırasına, emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız.

Hz. Muhammed (SAV)’in mübarek doğumunu en kalbi duygularla tebrik ediyor, Kutlu Doğum Haftası’nın, ülkemizin ve ilimizin huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik, beraberlik ve dostluğuna, kardeşliğine, vesile olmasını yüce Rabbimden diliyorum.”

 

Milliyetçi, Hareket Partisi Akçaabat İlçe Başkanı Miraç Çınar mesajında Kutlu Doğum Haftası'nın İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diledi. Çınar , "Mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim, yüce Allah tarafından merhamet ve kılavuz olmak için Peygamber Efendimiz aracılığıyla insanlığa indirilmiş ve tebliğ edilmiştir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed; insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, hakikatin sadık emanetçisi, yaşantısı ile bütün insanlığa örnek olmuş, Allah'ın son elçisidir. Çınar Kutlu Doğum Haftası'nın; ülkemizden başlayarak İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyor, milletimizin ve tüm İslam Alemi'nin Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: Akçaabat, ilçe, Müftülüğü, tarafından, kendi, bünyesindeki, kuran, Kurslarda, görev, yapan, öğretmenler, ile, öğrencilerin, çalışmasıyla, “kutlu, doğum, haftası”etkinlikleri, kapsamında, bir, kermes, düzenledi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1703 Rus Çarı I. Petro, Sankt Petersburg şehrini kurdu.(Şehir Rus İç Savaşı sırasında Petrograd, SSCB döneminde de Leningrad olarak adlandırılıyordu)
1907 San Francisco, California'da veba salgını başgösterdi.
1935 Hafta tatili Cuma'dan Pazar'a alındı.
1941 Alman zırhlısı Bismarck, İngiliz donanması tarafından batırıldı.
1944 Latin harfleri ile ilk Cumhuriyet altını basıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur