Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
TRABZONSPOR YÖNETİMİNİNDEN ZORLUOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ Trabzon'da şehir hastanesi nereye yapılacak? MUSTAFA BIYIK FARKI Liseli Emel'den 9 gündür haber alınamıyor! ÖZGÜNEŞ'TEN İŞBİRLİĞİ,GÜÇ BİRLİĞİ Natural Clinic te Bedenin ve ruhun şifa kaynağı Hacamat günleri AGD ORTAOKUL SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI BÜYÜK BİR KATILIMLA AKÇAABAT’TA YAPILDI Şehitlerin baba ocağına ateş düştü Soylu Akçaabat Standını Ziyaret Etti YARDIM'DAN KANDİL MESAJI HALİS GÜNEŞ'TEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ Muhtarlar yeni başhekimi ziyaret ettiler Akçaabat Zİraat Odası Kandil Mesajı Yayınladı HALİS GÜNEŞ’TEN KANDİL MESAJI Sivrikaya'dan Kandil Mesajı SANDIKCI DAN KANDİL MESAJI Altıntepe'den Kandil Mesajı Mısır'dan Kandil Mesajı NADİR, VEKİL OLDU BAŞKAN'DAN KANDİL MESAJI
ÖZGÜNEŞ'TEN İŞBİRLİĞİ,GÜÇ BİRLİĞİ
ÖZGÜNEŞ'TEN İŞBİRLİĞİ,GÜÇ BİRLİĞİ
 
Natural Clinic te Bedenin ve ruhun şifa kaynağı Hacamat günleri
Natural Clinic te Bedenin ve ruhun şifa kaynağı Hacamat günleri
 
Soylu Akçaabat Standını Ziyaret Etti
Soylu Akçaabat Standını Ziyaret Etti
Bahçeşehir Koleji Trabzon'da.
 

Bahçeşehir Koleji Trabzon'da.

Bahçeşehir Koleji Trabzon'da Fen ve Teknoloji Lisesi Açıyor.

8 Temmuz 2017 Cumartesi 18:28
Yazdır

 

Bahçeşehir Koleji, Türkiye’de fen eğitimini dönüştüren Fen ve Teknoloji Liselerine bir yenisini daha ekliyor.

Bahçeşehir Koleji Trabzon Fen ve Teknoloji Lisesi, 2017–2018 eğitim öğretim yılında eğitime başlıyor.

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’de fen eğitimine getirdiği farklı bakış açısıyla öne çıkarken, yetiştirdiği gençlerle ülkenin geleceği için umut aşılıyor. Öğrenciler; üniversiteye yerleşme başarıları, yurt dışı üniversitelerden aldıkları burslu kabuller, ürettikleri orijinal projeler, patent başvuruları ve robotik turnuvalarında aldıkları ödüllerle isimlerini hem ülkemizde hem de dünyada duyuruyor. Fen ve Teknoloji Liselerinin sayılarını artırarak yurt genelinde yaygınlaştırmayı hedefleyen Bahçeşehir Koleji, 2017–2018 eğitim öğretim yılında Trabzon’da hizmete girecek bir Fen ve Teknoloji Lisesi açmaya hazırlanıyor.

Enver Yücel: “Önümüzdeki yıllarda Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin sayısını 15’e çıkaracağız”Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinde uygulanan yenilikçi eğitim programı ve öğretim sisteminin mevcut fen liselerine bir “örnek” oluşturduğunu söyleyen Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel, Fen ve Teknoloji Lisesi mezunlarının bilim ve teknoloji üreten bir ülke olmamız için gelecekte Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir rol üsteleneceğini belirtiyor. “İstanbul, Samsun, İzmir ve Diyarbakır başta olmak üzere ülkemizin pek çok kentinde Fen ve Teknoloji Liseleri açarak ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmeye devam ediyoruz.” diyen Enver Yücel, 2017–2018 eğitim öğretim döneminde yeni Fen ve Teknoloji Liseleri kampüslerini açacaklarını söylüyor. Enver Yücel, önümüzdeki yıllarda yeni açılacak okullarla birlikte fen ve teknoloji liselerinin sayısını 15’e çıkarmayı hedeflediklerini de ekliyor.

Türkiye’nin dört bir yanında açılan ve ülkemizi geleceğe taşıyacak bir nesil yetiştiren Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin Trabzon’da açılmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Bahçeşehir Koleji Trabzon Fen ve Teknoloji Lisesi Kurucusu Aziz Sonkaya da açılacak olan Fen ve Teknoloji Lisesinin Trabzon’da eğitime değer katacağına inandığını söylüyor.

 

 

AZİZ SONKAYA

Geleceğin Teknolojisine Yön Verecek Bir Nesil, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde Yetişiyor

Geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim adamlarını yetiştirmek üzere 2006 yılında Bahçeşehir’de kurulan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, bugün ülkemizin dört bir yanında açılan yeni kampüsleriyle Türkiye’nin ve dünyanın saygın okulları arasında yer alıyor.

 

Akademik ve teknolojik alt yapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişen Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri ulusal ve uluslararası arenada üstün başarılara imza atıyor, Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşiyor, başta ABD olmak üzere yurt dışındaki saygın üniversitelere tam burslu kabul ediliyorlar.

 

Türkiye’de STEM eğitiminin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde uygulanan proje odaklı ve uygulama ağırlıklı eğitim modeliyle öğrenciler, çok yönlü, yaratıcı ve üretken bireyler olarak yetişiyor.

Yalnızca akademik başarılarıyla değil, ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında aldıkları derecelerle de öne çıkan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, patent başvurusu ve faydalı model geliştirmede Türkiye’nin zirvesinde yer alıyor.

 

 

Robotik Turnuvalarıyla İsimlerini Dünyaya Duyuruyorlar .Robotik takımlarıyla 2009 yılından bu yana ödül üstüne ödül alan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri en önemli uluslararası robotik turnuvalarından biri olan FIRST® Robotics Şampiyonası’nda her yıl büyük başarılara atıyor.

Geçtiğimiz yıllarda JudgesAward ve Team SpiritAward gibi ödülleri kazanarak ülkemizi ABD’de en iyi şekilde temsil edenBahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımıINTEGRA 3646, 2017 Mart ayında Kaliforniya’da düzenlenen FRC Turnuvası’nda yarışmanınen saygın ödülü olan “Chairman’sAward”u ikinci kez kazanarak bu ödülü ülkemize ikinci kez kazandıran robotik takımı oldu. Chairman’sAward’un ardından INTEGRA 3646, Houston’da gerçekleşen dünya şampiyonasında 4 bin takım arasında ilk 3’e girerek “California Bölgesel Şampiyonluğu ve Chairman Dünya Finalistliği” ödüllerinin sahibi olarak da tarihi bir zafere imza attı.

 

Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü Kurucu Müdürü Aziz SONKAYA:Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Sayın Enver YÜCEL’e Trabzon şehri için böyle bir imkan sağladığından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Geleceğin Dijital Dünya Vatandaşlarını yetiştirmekten büyük onur duyduğumu bildirerek, Ortaklarımızdan Lider Stem Öğretmeni Hakan ÖZTÜRK ‘ü Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü olarak atadığımızı, arkadaşımızın bu konuda yetkin olduğunu artık Trabzon kamuoyu tarafından da bilindiğini belirtti. Şehrimizde ve civar illerimizdeki  gençlerimiz için  çok önemli bir kurumu  açacak olmamızın gururunu yaşamaktayız. Bu kurum gençlerimize dünya vatandaşlığın ve göğsümüzü kabartacak yeni buluşların kapısını aralayacaktır.

 

 

Hakan ÖZTÜRK

 

Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü Kurucu Müdürü Aziz SONKAYA;Okulumuza da Genetik Laboratuvarı, Mekatronik/Robotics Laboratuvarı, Elektrik/Elektronik Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı (Mekanik ve Elektrik), Kimya Laboratuvarları, Biyoloji Laboratuvarları, Matematik Laboratuvarları, Distance Learning (Uzaktan Eğitim) Bilgisiyar Laboratuvarı, Hyper Class - BilgisiyarLaboratuvarı, Computer Networks Laboratuvarı,Software Laboratuvarı, Bilgisiyar Donanım Laboratuvarı, Net Laboratuvarı, Araştırma laboratuvarlarına sahip olacaktır. Okulumuz hazırlık sınıfında başlayan yoğun İngilizce dersleri SAT sınavı için yoğun bir şekilde başlayacaktır. Amacımız Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavda yeterli puanı almalarıdır. College Board tarafından düzenlenen SAT testi SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur.

 

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencilerinin büyük bölümü üniversite eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi tercih ediyor. Özellikle ABD'de bulunan ve dünya sıralamalarında ilk sıralarda yer alan birçok üniversiteden "Tam Burslu" olarak kabul alıyor. Mezun olduklarında dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir dijital CV'ye sahip olan öğrenciler, ABD başta olmak üzere dünyanın en saygın üniversitelerinde kabul görüyorlar. Bugün aralarında Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford University, Yale University, University Of Chicago, NortheasternUniversity, Case Western ReserveUniversity, WorcesterPolytechnicInstitute, University Of Denver ve Illinois Institute Of Technology'nin olduğu saygın üniversitelerde birçok Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi burslu olarak eğitim alıyor.olmak.

 

FEN VE TEKNOLOLİ MUCİTLERİNİN TARİHİ BAŞARILARINA BAZI ÖRNEKLER.DÜNYANIN EN PRESTİJLİ ROBOTİK YARIŞMASINA TÜRK DAMGASI.

 

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı “INTEGRA 3646”, ABD Kaliforniya’da düzenlenen dünyanın en önemli yarışması FIRST RoboticsCompetition’da, yarışmanın en saygın ödülü olan “Chairman’sAward”u ülkemize ikinci kez kazandıran Türk takımı olarak bir kez daha başarısını kanıtladı.

 

TÜRK ÖĞRENCİ STANFORD’DAN KABUL ALDI

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Neval Çam geçen yıl Microsoft tarafından düzenlenen "Teknolojinin Kadın Liderleri" yarışmasında "yılın en başarılı kadın yazılım geliştiricisi" seçildi. Neval  Çam işitme engelliler için işaret dilini tercüme eden bir yazılım icat etti.Bu yıl mezun olacak olan Çam, önümüzdeki yıl ise Stanford Üniversitesi’nde okumaya hak kazandı.

 

BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ VE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MAHSUR KALAN KÖPEK “KUYU” İÇİN SEFERBER OLDU

Düştüğü 70 metrelik sondaj kuyusunda mahsur kalan ve 12 gündür kurtarma çalışmaları devam eden yavru köpek Kuyu, 15 Şubat’ta sabahın erken saatlerinde İstanbul İtfaiyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve hayvan hakları savunucuları tarafından yürütülen kurtarma çalışmasıyla kuyudan sağlıklı olarak çıkarıldı.

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı INTEGRA 3646 ve Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Anadolu Lisesi FRC takımı AdroitAndroids 6025, 6 saat içinde robot kol tasarladı

İZMİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN TASARLADIĞI PROTEZ EL İLE YUSUF HAYALLERİNE KAVUŞTU.

 

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan ve doğuştan sol eli olmayan on yaşındaki Yusuf Tolga Bahçeşehir Koleji İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin tasarlayıp sadece 50 tl ye ürettiği mekanik protez el yardımıyla hayallerine kavuştu.İlkokulda okuyan Yusuf Tolga Türkiye de ilk kez lise öğrencilerinin 3D yazıcıda ürettikleri protez el yardımıyla artık sol eliyle de annesinin elini tutabiliyor, saçlarını okşayabiliyor.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Bahçeşehir, Koleji, Trabzon'da, Fen, ve, Teknoloji, Lisesi, Açıyor
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
03:35
Güneş
05:26
Öğlen
12:31
İkindi
16:18
Akşam
19:15
Yatsı
20:53
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
M.Ö. 753 Romulus ve Remus, Roma'yı kurdular.
1821 Sadrazam Benderli Ali Paşa görevinden ayrıldı ve 30 nisan'da idam edildi. Benderli Ali Paşa padişah emri ile idam edildiği bilinen son sadrazamdı.
1920 Mustafa Kemal Paşa, Meclis'in 23 Nisan 1920 günü açılacağını bildiren bir genelge yayımladı.
1930 Columbus-Ohio'daki bir hapishanede çıkan yangında 320 kişi öldü.
1939 Hatay, Türk Gümrük Tarifesi'ne dahil oldu.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
28
18
7
3
61
 2
Galatasaray
28
16
8
4
56
 3
Beşiktaş
28
15
8
5
53
 4
Trabzonspor
28
14
7
7
49
 5
Malatyaspor
28
10
8
10
38
 6
Kasımpaşa
29
11
5
13
38
 7
Alanyaspor
28
11
5
12
38
 8
Antalyaspor
28
11
5
12
38
 9
Çaykur Rizespor
28
9
10
9
37
 10
Konyaspor
28
8
12
8
36
 11
Kayserispor
28
9
9
10
36
 12
Sivasspor
28
9
8
11
35
 13
Ankaragücü
28
10
5
13
35
 14
Fenerbahçe
28
7
12
9
33
 15
Bursaspor
29
5
14
10
29
 16
Göztepe
28
8
3
17
27
 17
Erzurum BB
28
5
10
13
25
 18
Akhisar Bld.Spor
28
6
6
16
24
Sayısal Loto
20.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 26 - 30 - 36 - 43 - 49
Şans Topu
17.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
10 - 18 - 22 - 28 - 31 - 03
On Numara
15.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 02 - 06 - 08 - 11 - 12 - 14 - 23 - 26 - 27 - 29 - 34 - 36 - 41 - 42 - 51 - 54 - 58 - 67 - 69 - 77 - 79
Süper Loto
18.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
11 - 18 - 33 - 36 - 37 - 52
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur