Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM BULUT'TAN BAYRAM MESAJI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI LOKMAN KAR'DAN BAYRAM MESAJI ABDULLAH HOCA'DAN BAYRAM MESAJI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR ÖZGÜNEŞ'TEN BAYRAM MESAJI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ BAYSAL GRUP'TAN BAYRAM MESAJI BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR MISIR'DAN BAYRAM NESAJI LATİFOĞLU DEKOR YAPI'DAN BAYRAM MESAJI BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM İYİ BAYRAMLAR
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
 
RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM
RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM
 
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
Barış Pınarından vazgeçilmesin
 

Barış Pınarından vazgeçilmesin

Yurt çapında sivil toplum örgütleri Barış Pınarı için destek verdi

17 Ekim 2019 Perşembe 09:11
Yazdır

TERÖRE KARŞI SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Yurt çapında olduğu gibi bölgemizde de iş dünyası ve STK temsilcileri Barış Pınarı Operasyonu için destek açıklaması yaptı. Trabzon, Rize ve Gümüşhane’de aynı anda aynı sesler yükseldi. Trabzon’daki ortak açıklamayı TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu yaptı. Hacısalihoğlu, “Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki ülkemizin güvenliği için açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız artık beklenemez.” dedi.

RİZE’DE STK’LAR ASKER SELAMI VERDİ

RİZE’DEKİ iş dünyası ve STK temsilcilerinin ortak açıklamasını RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu yaptı. Açıklamanın sonunda tüm oda başkanları hep birlikte ayağa kalkarak asker selamı verdi. Gümüşhane’deki açıklama GTSO Başkanı İsmail Akçay tarafından yapıldı. Akçay, “Biz Gümüşhaneli STK’lar devletimizin aldığı ve uluslararası kurumlardan doğan bu hakkın kullanımının arkasındayız.” dedi. Doğu Karadeniz Bölgesi iş dünyası ve STK temsilcilerinden TSK’nın Suriye sınırında terörü temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na tam destek açıklaması yapıldı. Trabzon, Rize ve Gümüşhane’den aynı anda destek bildirisi açıklandı.

TRABZON’DAN “SESSİZ KALMAMIZ BEKLENEMEZ” ÇIKIŞI


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Barış Pınarı Harekâtı'na destek vermek amacıyla Sivil Toplum Örgütleri, İş dünyası temsilcileri Trabzon’da bir araya gelerek Türkiye’deki tüm oda ve borsalar ile eş zamanlı olarak ortak bir açıklama yaptı. Trabzon Ticaret Sanayi Odası’nda düzenlenen ortak basın açıklamasını TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu okudu. Hacısalihoğlu, “Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir.

Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir. Zaten bunu hem Fırat Kalkanı hem de zeytin dalı harekâtlarında da gösterdik. Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi. Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk. Türkiye’nin elinden gelen tüm imkânlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğini de tüm dünya kamuoyu gördü. Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler. Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız. Bizim tarafımız huzurdur, barıştır, kardeşliktir” diye konuştu.

RİZE’DEKİ İŞ DÜNYASI VE STK'LARDAN ASKER SELAMLI DESTEK

Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Ticaret Borsası, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Barosu, Rize Ziraat Odası, Rize SMMMO, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, TÜMSİAD, MÜSİAD, Türk-İş, Hak-İş, TİSK, Memur-Sen, Türkiye Emekliler Derneği ve Kamu-Sen Rize temsilcileri Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla dün ortak basın açıklamasında bulundular. Basın açıklamasını okuyan Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, ”81 il ile aynı anda tüm odalar ve borsalarla birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde 'Barış Pınarı' adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır. Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz" dedi. "Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir" diyen Karamehmetoğlu "Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı. Toplantı sonunda oda başkanları hep birlikte ayağa kalkarak asker selamı verdi.

GÜMÜŞHANE’DEN TOPYEKÜN DESTEK

81 ilde aynı anda tüm odalar ve borsalarla birlikte yapılan destek açıklaması Gümüşhane’de Ticaret ve Sanayi Odasında (GTSO) gerçekleştirildi. Gümüşhane- Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Serkan Pekmezci, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) İl Temsilcisi Hakan Aslan, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) İl Temsilcisi Musa Uncu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) İl Temsilcisi Beyler Kara, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) İl Temsilcisi İlyas Kocaman, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) İl Temsilcisi Mustafa Fevzi Akçay, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası, Gümüşhane Ziraat Odası Başkanı Adem Okur, Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, Otelciler, Kahveciler, Lokantacılar ve İşçileri Odası Başkanı Mustafa Karakelle, Kamyoncular, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muhlis Atalay, Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Kullukçu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysel Akçay, Kadınlar Birliği Başkan Vekili Hülya Elçin, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkan Vekili Adil Budak, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Rıfat Çilenk’in imza attığı bildiriyi GTSO Başkanı İsmail Akçay okudu.


Günebakış

Anahtar Kelimeler: Yurt, çapında, sivil, toplum, örgütleri, Barış, Pınarı, için, destek, verdi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1571 İspanya Kralı, Venedik ve Papa, Osmanlı Devleti aleyhine ittifak kararı aldı...
1924 Türk Milli Futbol Takımı, Olimpiyat Oyunları kapsamındaki ilk milli maçında, Çek Milli Futbol Takımı'na 5-2 yenildi.
1944 Nuri Demirağ'ın fabrikasında yapılan ilk Türk yolcu uçağı İstanbul'dan Ankara'ya uçtu.
1953 ABD, Nevada'da bulunan deneme bölgesinde, topçu birlikleri tarafından atılan ilk ve tek nükleer bomba denemesini yaptı.
1954 Türkiye, Osmanlı borçlarının son taksitini ödedi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur