Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Honefter Yaylası çözüm bekliyor Başkan Bıyık'tan işgal edilmiş dolgu alanı ile ilgili kamuoyuna açıklama... Akçaabatta Alternatif Tarım Akçaabat Darıca’dan Japonya’ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü AK Parti Akçaabat ilçe Kongresi Ne zaman? Ortahisar’ın 2019 Yılı Faaliyet Raporu oybirliğiyle kabul edildi Muhtarlar Su sorununu anlattılar Yaylalı, açıklamalarım yanlış aktarıldı AKÇAABAT BELEDİYESİ, VATANDAŞLARI ÇÖP TOPLAMA SAATLERİ KONUSUNDA UYARDI Bartın Üniversitesi’nden 9 kişi YEVDES kapsamında eğitim alacak DEVA Partisi'nin Trabzon İl Başkanı belli oldu. YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN AKKUYU AÇIKLAMASI AKÇAABAT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ CHP’den Kaymakam Kurtyemez’e Ziyaret Çoruh Edaş’tan Dolandırıcılık Uyarısı BİTKİSEL ÜRETİMİ ARTIRMAK VE ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLMAK İÇİN SAHALARDAYIZ BAŞKAN EKİM’DEN ÇOCUKLARA HALI SAHA SÖZÜ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Belediye Meclisinde Seçim Vardı ZORLU'DAN ZİYARET
Belediye Meclisinde Seçim Vardı
Belediye Meclisinde Seçim Vardı
 
Akçaabat dolmuş dönüşümü hukuka taşınıyor
Akçaabat dolmuş dönüşümü hukuka taşınıyor
 
Vali  Ustaoğlu  MİSS Mantarcılığı ziyaret etti
Vali Ustaoğlu MİSS Mantarcılığı ziyaret etti
İlk Teşekkür Rize'ye
 

İlk Teşekkür Rize'ye

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, önceki gece geldiği Rize’de 18 tesisin açılışını yaptı. 30 Mart seçimlerinde Rize’den alınan % 68 oy oranına teşekkür eden Erdoğan, “Bu iftiharı ve gururu bize yaşattığınız için size sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bundan sonra da Rize’ye mahcup olmayacağız” dedi.

14 Haziran 2014 Cumartesi 14:28
Yazdır

Musul Takibimiz Altında

IŞİD’IN Musul Başkonsolosluğu’na düzenlediği saldırı ve rehineler sorununa değinen Başbakan Erdoğan, “Dört bir yandan konsolosumuz ve vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılması için seferber olduk. Musul’daki gelişmeleri an be an takip ediyoruz. İnşallah hayırlı bir netice alacağız” biçiminde konuştu.

Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

LİCE’DE indirilen Türk bayrağı olayı karşısında ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “Kılıçdaroğlu denilen adam utanmadan, sıkılmadan ‘Bayrağı Erdoğan indirdi’ diyor. Bu millet senin yüzüne tükürür. Sen Erdoğan’a bunu naslı söylersin. Sen Hakkari’ye Türk bayrağıyla giremeyen adamsın” dedi.

Bayrak Şiirini Okudu

AK PARTİ olarak bayrak hassasiyetine vurgu yapan Başbakan Erdoğan, “Biz Türk bayrağı ile varız. Her yerde varız. Sen kime ne söylediğini bil. Biz her yerde tek millet, tek bayrak dedik. Biz ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır’ dedik. Bunu Diyarbakır’da da söyledik” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Musul Başkonsolosluğu’nda rehin alınan personeli kurtarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Şahsen başkonsolosumuzla da bir görüşmem oldu. Biz şimdi tereyağından kıl çeker gibi bu işi halletmenin gayreti içindeyiz. Diyoruz ki, ‘geç olsun ama inşallah hayırlı olsun’. Onun için sabırla diplomatik yollarla bu işi yürütmenin gayreti içindeyiz” dedi.

Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi’ndeki evinden saat 11.30 sıralarında ayrılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güneysu Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha sonra kent merkezine giderek Sahil Camisi’nde Cuma namazını kılan, Rize Belediyesi’ni ziyaret eden Başbakan Erdoğan, Valilik binası önündeki toplu açılış törenine katıldı. Alana gelişinde eşi Emine Erdoğan’la birlikte vatandaşları selamlayan Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım katıldı. Tören alanında daha önce Başbakan Erdoğan’la çekilmiş fotoğrafının çıktığı gazete sayfasını çerçeveleten küçük bir kız dikkat çekti. A,şırı sıcak nedeniyle bayılanlara da sağlık görevlileri müdahale etti. Protokol sıralarında yan yana otuiran THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile THY Genel Müdürü Temel Kotil ise hemşehrilerinin ısrarını kırmayarak birlikte poz verdi.

YAKIŞANI YAPTINIZ

Protokol konuşmalarının ardından kürsüye gelen Başbakan Erdoğan, “30 Mart seçimlerinde Rize’ye yakışanı yaptığınız için gönülden teşekkür ediyorum. Bir kez daha sizlerle iftihar ettim. Rizeli olmaktan bir kez daha gurur duydum. Rize’de belediye başkanlığını alacağımızdan zaten şüphem yoktu. Ama Rize bize sadece belediye başkanlığını değil, aynı zamanda Türkiye rekorunu verdi. Yüzde 68 oy oranıyla Rize 81 vilayet içinde bize en yüksek oranda oy veren il oldu. Bu iftiharı gurur bize yaşattığınız için size sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bundan sonra da Rize’ye mahcup olmayacağız. Eserlerimizle yatırımlarımızla daha da büyütmeye güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bugün 123 milyon lira tutarında 18 eser ve hizmetin açılışını yapıyoruz” dedi.

KONSOLOSUMUZLA GÖRÜŞTÜM

Başbakan Erdoğan, “Gündemdeki önemli bir konuya değineceğim” diyerek Musul Başkonsolosluğu’na yapılan baskınla ilgili şunları söyledi:

“Irak’ın Musul kentine IŞİD tarafından saldırı düzenlendi ve Musul’un önemli bir bölümü bu örgüt tarafından işgal edildi. Türkiye’nin Musul’da bir başkonsolosluğu vardı. Başka hiçbir ülkenin Musul’da başkonsolosluğu yok. Irak’taki güvenlik sorunları nedeniyle IŞİD unsurları başkonsolosluğumuzu işgal etti. Personelimizi alarak şehrin başka bölgesine götürdü. Binada 49 personelimiz ve bazı aile fertleri bulunuyordu. Bu arada orada TIR taşımacılığı yapan şoförlerimiz var. Fabrikalarda çalışan vatandaşlarımız var. Bütün bunları şahsım, dışişleri, MİT, TSK birebir her an takip ediyoruz. Bu arada yine şahsen başta kendim olmak üzere başkonsolosumuzla da görüşmem oldu. Bu personelimizin ve aile fertlerimizin geri dönmeleri için her imkanı seferber ettik. Irak hükümeti nezdinde girişimlerimiz devam ediyor. Büyükelçimiz konuyu takip ediyor. BM, NATO gibi kuruluşlar nezdinde uluslar arası hukuk altyapısını da oluşturuyoruz. Sadece başkonsolosluğumuz personeli ve aileleri için değil, Musul’un bir ilçesinde rehin alınan 31 vatandaşımız için de çok yoğun temaslar kuruyoruz. Vatandaşlarımızı sağ salim emniyet içinde evlerine ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Musul’daki gelişmeleri an be an dikkatle takip ediyoruz. İnşallah hayırlı neticeyi buradan alacağız.”

MUHALEFET KURUSIKI ATIYOR

Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu, bu büyüklüğe yakışır biçimde davranarak soğukkanlı adımlar atacağını da vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an birinci önceliğimiz Musul’daki vatandaşlarımızın can güvenliğidir. Bu yüzden biz muhalefet gibi davranamayız. Onların sırtında yük küfesi yok. Onlar rahatlar. Kuru sıkı atıyorlar. Çıkıyor bakıyorsun CHP; çok enteresan. Dışişleri bakanımı bilgilendirmek için onlara yolluyorum. Söylediği laf, ‘bunun bir siyasi sorumluluğu vardır’. Neymiş siyasi sorumluluğu? Cevap yok. Bir defa o siyasi sorumluluğun cevabını 30 Mart’ta milletim sana verdi zaten. 30 Mart’ta milletim, ‘öyle kuru sıkıya pabuç bırakmayız. İktidarımızdan memnunuz. Durmak yok yola devam’ dedi. Yüzde 45.5. Dışişleri Bakanıma böyle söylüyor işte. Ya nezaket denen bir şey var. Bir şey daha söylüyor. ‘Biz sizin Ortadoğudaki siyasetinizi kabul etmiyoruz’ diyor. Bunu zaten bekleyemeyiz ki. Sen Beşer Esed’le el elesin, biz ise karşı karşıyayız. Aramızdaki fark bu. Sen katillerle el tutuyorsun, biz ise katillerle karşı karşıya duruyoruz, farkımız bu. Biz mazlumların, mağdurların yanındayız. Bahçeli de ‘hemen asker müdahale etmeli’ diyor. Ya Bahçeli senin dünyadan haber yok galiba. Orada 100’e yakın vatandaşım bunların elinde. Onların başına bir şey geldiği zaman bunu neyle izah edeceksin. Biz şimdi tereyağından kıl çeker gibi bunu başarabilir miyiz, bunun gayreti içindeyiz. Diyoruz ki, ‘geç olsun ama inşallah hayırlı olsun’. Onun için sabırla diplomatik yollarla bu işi yürütmenin gayreti içindeyiz. Biz sabırlıyız. Bahçeliye sorarsan, Türk bayrağını indiren için de ‘alnının çatalından vurup indireceksin’ dedi. Ondan sonra ne olacak. Orada başka yapılabilecek şeyler vardı. Onların yapılması gerekirdi. Bunların derdi problemi çözmek değil, büyütmek,. Biz ise aklıselim ile hareket etmek suretiyle bu süreci işleteceğiz.”

“ELLERİNE DİKEN BATSA HÜKÜMET SUÇLU”

Muhalefetin artık dengeyi tamamen yitirdiğini de vurgulayan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“Dünyanın neresinde olumsuz gelişme varsa, iktidarımızdan sorumlu tutar hale geldi. Yağmur, kar yağmazsa hükümet sorumlu. Çok yağsa yine biz suçluyuz. Ölçüyü tamamen kaçırdılar. Ellerine diken batsa hükümet suçlu. Türkiye ve kardeşliğimiz büyürken muhalefet büyüyemedi, yerinde saydı, hatta geriye gitti. Biz Musul’daki personelimizi sağlık içinde evlerine ulaştırmanın gayretini veriyoruz. CHP genel müdürü de bundan rant devşirebilme gayreti içinde. İşte bu kadar küçük hesaplar içindeler. Dünyaları, ufukları,vizyonları bu kadar küçük. Bu muhalefet 12 yıl boyunca hep bunu yaptı. İş üretemediler. Yapıcı olmadılar. Sürekli tahrip etmenin, engellemenin, yıkmanın, yavaşlatmanın peşinde oldular. Biz 12 yılda bunlara rağmen Türkiye’yi büyüttük. Bunlara rağmen dünya ülkesi konumuna yükselttik.Ben dışişleri bakanımı bunların zatı şahanelerine gönderdim, gitsin bilgilendirsin diye. Ama bunların derdi IŞİD unsurlarını tahrik etmek. Tahrik ederek ne yaparsın. Orada zarar istihsal edersin. Biz tahrikten yana değil, problemden yanayız. Her alanda bunlar bunu yaptılar.”

“KILIÇDAROĞLU, BU MİLLET SENİN YÜZÜNE TÜKÜRÜR”

Türkiye’nin muhalefete rağmen her alanda büyümeye devam ettiğini de vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Salı günü Türkiye ekonomisine ilişkin ilk çeyrek büyüme oranları açıklandı. Avrupa’da ilk çeyrekte en hızlı büyüyen ülke yüzde 4.3 ile Türkiye oldu. Bizim gündemimizde başarılı şekilde büyüyen Türkiye ekonomisi var, dünyanın en büyük havalimanı, kendi ürettiğimiz ATAK helikopterlerimiz, Marmaray var. Lastikli tüp geçit var. İzmit Körfez köprüsü, Ovit tüneli var. Muhalefetin gündeminde ne var? Onların gündemi farklı. Yatsınlar kalksınlar Tayyip Erdoğan’a küfretsinler, hakaret etsinler. Utanmadan, sıkılmadan şu Kılıçdaroğlu denilen adam, ‘bayrağı Erdoğan indirdi’ diyor. Bu millet senin yüzüne tükürür, tükürür. Sen bunu Erdoğan’a nasıl söylersin? Sen Hakkari’ye Türk bayrağıyla giren adam değilsin. Sen Hakkari’ye PKK’nın gölgesinde giren adamsın. Hakkari mitinginde bir tek Türk bayrağı sallandıramadın. Siz Sivas’ın batısında kaldınız. Aldığınız oy belli. Ama Ak Parti 81 vilayette var. Biz Türk bayrağıyla varız. Teşkilatımızla varız. Ama her yerde varız. Sen önce aynaya bak, kedine çeki düzen ver. Kime ne söylediğini bil. Her gittiğim yerde 4 şey söyledim. Ne dedik, ‘tek millet, tek bayrak’ dedik. ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ dedik. Bunu Diyarbakır’da da, Hakkari’de de, Van’da da söyledim. Sen nerde söyledin? İnsan utanır, utanır. Ama bunlarda o yüz yok. Ancak bunlar kendi yatak odasına girdikleri zaman bunları söyler. Oraya bunların girmesi söz konusu değil. Üçüncüsü tek vatan ve tek devlet dedik. Yani Rabia. ‘Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız’ dedik. ‘Hep birlikte Türkiye olacağız’ dedik. İnşallah Türkiye oluyoruz. Onların ufku, vizyonu bizim hayallerimize erişemez. Onlar fırsat, tahrik peşinde koşuyorlar. Mezhepçilik, ayrımcılık yapıyorlar. Ayrıştırmanın mücadelesini veriyorlar. 30 mart öncesinde Pensilvanya örgütüyle ittifak yaptılar. Halen o ittifakın peşinde kendilerini bataklığa sürüklüyorlar. Varsın devam etsinler. 

12 yıl boyunca bunlara takılıp gereksiz tartışmalarla hem kendimizi hem Türkiye’yi oyalamadık. Şimdi de bu gerilim siyasetine aldanmayacağız. Türkiye için hayallerimiz, hedeflerimiz var. Lütfen bu muhalefetin tahriklerine karşı son derece dikkatli olun. Zira artık ateşle oynamaya başladılar. En kutsal değerlerimizi dahi siyasi istismar malzemesi yapmaya başladılar. En kutsal değerlerimizi kullanarak, nefreti, öfkeyi, kutuplaşmayı körüklemeye başladılar.”

“TEMELİ OLMAYAN BİNANIN ÇATISI OLUR MU?”

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili muhalefetin çatı aday arayışını da eleştiren Başbakan Erdoğan şöyle söyledi: “Kılıçdaroğlu, Bahçeli çıkmış sokak sokak dolaşıyorlar. Cumhurbaşkanlığı için çatı aday arıyorlarmış, çatı kuracaklarmış. Ya temeli olmayan binanın çatısı olur mu? Yani bunlar temelden başlamıyor işe çatıdan başlıyor. Demek ki olacak olan bir şey yok. Hiçbir yerde önce çatı sonra temel olmaz. Yapacakları bir şey yok. Sadece turistik ziyaret yapıyorlar.

Bu oyunları inşallah 10 Ağustos’ta hep beraber bozacağınıza inanıyorum. AK Parti’nin adayı kim olursa olsun bu yürüyüş aynen devam edecektir. Bir hainin Diyarbakır’da yaptığı hareket, bir kendini bilmezin askeri garnizon içindeki bayrağımıza karşı yaptığı bir hareket Türkiye’de bir birliğin, birlikteliğin işaret fişeği olmuştur. İlgili kesimlere söylenmesi gerekenleri söyledik. Emniyet’ti ve Silahlı Kuvvetlerde idari soruşturmalar başladı. O hainin de tespiti yapıldı. Çok hassas ve yoğun şekilde araştırıyoruz. Bulup ortaya çıkaracağız. Karşılıksız kalmayacak. Bazı kişiler gözaltında. Ancak bu haince hadise üzerinden çok tehlikeli bir oyun oynanmak isteniyor. Bu tuzağa karşı sizlerden çok dikkatli ve sağduyulu olmanızı, vakarla davranmanızı rica ediyorum. Bunların her türlü istismarcısı var. Bir kısmı bayrağımıza saldırarak istismarını yapar, bazıları ise bayrak üzerinden farklı istismar yollarına gider. Muhalefetin tuzaklarına gelmeyin. CHP, MHP Diyarbakır’da bayrağımıza saldırı olunca, bayrak sevgisi o zaman akıllarına geldi. CHP’ye 2011 seçimlerinde söyledim. BDP ile anlaşarak gitti miting yaptı. Bir tane Türk Bayrağı açamadı. Şimdi TBMM’de bayrak şovu yapıyorlar. Hakkari’de niye yapmadınız. Gezi olaylarında Ankara’da Türk bayrağını yakan hainlere siz kucak açtınız ya. Sizin milletvekiliniz onlarla hareket etti. Bölücü terör örgütü liderinin posteriyle Mustafa Kemal’ın posterini yan yana asanlara siz kucak açtınız. Şimdi çıktınız bayrak üzerinden istismar yapıyorsunuz. 81 vilayetin tamamında kendi parti bayrağını bile dalgalandıramayanlar nasıl oluyor da Türk bayrağını istismara yelteniyorlar. Sivas’ın ötesinde siyaset yapamadılar.Biz nerede bayrağımız dalgalanıyorsa orada AK Parti olarak varız.”

“OYUNA GELMEYECEĞİZ”

Erdoğan, muhalefetin bayrak ve diğer değerler üzerinden yaptığı oyunlara gelmeyeceklerini de vurgulayarak şunları söyledi: “Kardeşliğimizin zedelenmesine izin vermeyeceğiz. Biz hiçbir şımarıklığa, kuralsızlığa kanunsuzluğa izin vermeyiz. Bu ülkenin kazanımlarından ilkelerinden asla taviz vermeyiz. Çözüm süreci birilerinin iddia ettiği bir boyun eğme, taviz verme süreci değildir, olmayacaktır, olmamıştır. Bunu böyle zannedenler varsa büyük yanılgı içindedir. 

Türkiye Cumhuriyeti devleti kimseye boyun eğmez, taviz vermez. Birliği, dirliği, kardeşliği daha da yüceltmenin peşindeyiz. Huzur ve emniyete kavuşmak için ne yapmak gerekiyorsa onu yaptık. Bunu istismar etmeye çalışanlar karşılarında bizi bulur. Sağduyulu ve vakur olacağız. Büyük devlete, millete yakışan neyse onu yapacağız. Endişeniz olmasın. Bayrağa saldıranlara da, arkalarındaki efendilerine de biz gerekenleri büyük devlet refleksiyle veriyoruz, vereceğiz. Bayrağımıza saldıranlar, ya çocukların ya kadınların arkasına saklanırlar. Bunlar böyle alçaktır.”

YİNE REKOR OY BEKLİYORUM

Erdoğan konuşmasının sonunda, “Türkiye 10 Ağustos’ta yapılacak önemli seçime böyle hazırlanıyor. İnşallah 10 Ağustos’ta bir kez daha sandığa gidecek, tarihimizde ilk kez cumhurbaşkanını halkın oylarıyla belirleyeceğiz. Siz belirleyeceksiniz. Egemenliğin gerçek sahibi, başkanını seçecek. 10 Ağustos’ta Rize’den bir kez daha rekor oy bekliyorum. Adayımız kim olursa olsun Rize’den 10 Ağustos’ta farklı bir sonuç bekliyorum. Seçilecek cumhurbaşkanı hem Rize’nin hem diğer vilayetlerimizin cumhurbaşkanı olacak. 77 milyonu bir ve beraber olarak kucaklayacak” ifadesini kullandı.

Konuşmasının ardından yatırım yapan işadamlarına plaket veren ve kurdeleyi kesen Erdoğan daha sonra partililere Rizespor kaşkolu dağıttı.

Anahtar Kelimeler: BAŞBAKAN, Recep, Tayyip, Erdoğan, önceki, gece, geldiği, Rize’de, 18, tesisin, açılışını, yaptı, 30, Mart, seçimlerinde, Rize’den, alınan, %, 68, oy, oranına, teşekkür, eden, Erdoğan, “Bu, iftiharı, ve, gururu, bize, yaşattığınız, için, size, sonsuz, şükranlarımı, sunuyorum, İnşallah, bundan, sonra, da, Rize’ye, mahcup, olmayacağız”, dedi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
455 Avitus, Batı Roma İmparatoru oldu.
1816 Arjantin, İspanya'dan bağımsızlığını kazandı.
1850 Amerika Birleşik Devletleri başkanı Zachary Taylor öldü, Millard Fillmore 13. başkan oldu.
1918 Nashville'de (Tennessee) iki tren çarpıştı: 101 kişi öldü, 171 kişi yaralandı.
1919 Mustafa Kemal Paşa'nın görevine son verildiği hakkında Harbiye Nezareti genelgesi yayınlandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur