Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Honefter Yaylası çözüm bekliyor Başkan Bıyık'tan işgal edilmiş dolgu alanı ile ilgili kamuoyuna açıklama... Akçaabatta Alternatif Tarım Akçaabat Darıca’dan Japonya’ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü AK Parti Akçaabat ilçe Kongresi Ne zaman? Ortahisar’ın 2019 Yılı Faaliyet Raporu oybirliğiyle kabul edildi Muhtarlar Su sorununu anlattılar Yaylalı, açıklamalarım yanlış aktarıldı AKÇAABAT BELEDİYESİ, VATANDAŞLARI ÇÖP TOPLAMA SAATLERİ KONUSUNDA UYARDI Bartın Üniversitesi’nden 9 kişi YEVDES kapsamında eğitim alacak DEVA Partisi'nin Trabzon İl Başkanı belli oldu. YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN AKKUYU AÇIKLAMASI AKÇAABAT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ CHP’den Kaymakam Kurtyemez’e Ziyaret Çoruh Edaş’tan Dolandırıcılık Uyarısı BİTKİSEL ÜRETİMİ ARTIRMAK VE ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLMAK İÇİN SAHALARDAYIZ BAŞKAN EKİM’DEN ÇOCUKLARA HALI SAHA SÖZÜ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Belediye Meclisinde Seçim Vardı ZORLU'DAN ZİYARET
Belediye Meclisinde Seçim Vardı
Belediye Meclisinde Seçim Vardı
 
Akçaabat dolmuş dönüşümü hukuka taşınıyor
Akçaabat dolmuş dönüşümü hukuka taşınıyor
 
Vali  Ustaoğlu  MİSS Mantarcılığı ziyaret etti
Vali Ustaoğlu MİSS Mantarcılığı ziyaret etti
Vefakâr personele plaket takdimi!
 

Vefakâr personele plaket takdimi!

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle 7’den 70’e bütün vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun gayret gösteren Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubu personelleri için plaket töreni düzenlendi.

21 Haziran 2020 Pazar 16:07
Yazdır

Tören; Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan ve Ortahisar İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Osman Erdoğan ile Vefa Sosyal Destek Grubu personelinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende; Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Ortahisar İlçe Jandarma Komutanlığı, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortahisar Emniyet Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Ortahisar İlçe Müftülüğü, Trabzon Valiliği personellerinden oluşan toplamda 112 kişilik gruba plaket takdim edildi. Ortahisar Belediyesi’nin Çok Amaçlı Salon’unda düzenlenen programda sosyal mesafe ilkesine ve maske kullanımına riayet edildi.

“İSTATİSTİKLER ORTADA”

Törende konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, sürecin istatistiklere de yansıdığı şekilde hem Trabzon ilinin genelinde hem de Ortahisar ilçesinde çok güzel bir şekilde idare edildiğini dile getirdi. Başkan Genç, şöyle konuştu: Bu anlamlı merasim nedeniyle hepinize hoşgeldiniz diyorum, hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Pandemi sürecinin devam ediyor olması nedeniyle çok kısaca hissiyatımı paylaşmak istiyorum. Çünkü, hâlâ bu tedbir sürecimiz devam ediyor. Sayın Valimizin yönetiminde hem ilimizde hem Ortahisar’ımızda bu süreç çok güzel bir şekilde idare edildi. Zaten ülke ve şehir ortalamalarına bakıldığında bu analizler açık seçik ortada. Sayın Valimize hem bu sürecin yönetimi için hem de görevli personele taltif anlamında böyle bir organizasyona imza attığı için şükranlarımı sunuyorum.”

 

“SOSYAL MESAFE DIŞINDA MESAFE TANIMADINIZ”

Vefa Grubu personeline “Pandemiyle ilgili bütün testleriniz negatif çıktı ama performans ile ilgili bütün testleriniz ise pozitif çıktı” diye hatip eden Başkan Genç, “Vefa Grubunda Yapılan hizmetlerin Yoğun bir süreci geçirdik. Hakikaten bu bir görevdi, kamu hizmeti idi. Ama mesaiyle tanımlanmayacak, mesaiyi aşan bir görevdi. Ve bu görevin ötesinde medeniyetimizin ve inancımızın bize yüklediği bir sorumluluğu ifa ettik. Takdire şayan hizmetler yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Hakikaten her bir arkadaşımız en büyük teşekkürü hak ediyor. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızdan sonra tebarüz eden en büyük grup da vefa gruplarımızdı. Sadece bu sürece özgü olan sosyal mesafe dışında mesafe tanımadınız. Ondan dolayı da sizlere müteşekkiriz. Pandemi sürecine riayet ederek hiçbir arkadaşımızın bu riskle karşılaşmaması; güvenli ve tedbirli bir şekilde bu işi yaptığınız için ayrıca takdire şayan bir iş gördünüz. Şunu söylemek istiyorum. Pandemiyle ilgili bütün testleriniz negatif çıktı, performans ile ilgili bütün testleriniz ise pozitif çıktı. Ondan dolayı da ayrıca sizleri alkışlıyorum. Bu sürece katkı sunan herkese Sayın Valimize, her eve sıcak ekmek ulaştırılmasını sağlayan çok kıymetli Fırıncılar Odası’na, muhtarlarımıza, müftümüze, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve kaymakamımıza bir kez daha şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum. Bu törene iştirak eden ve bu ödülü hak eden bütün mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

“MAĞDURİYETLERE MAHAL VERMEDİK”

Törende bir konuşma yapan Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan ise pandemi sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için azami gayret gösterildiğini belirterek, “Süreç devam ediyor. Sayın valimizin talimatıyla yaklaşık 100 gün önce vefa grubumuzun kurulmasıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için azami gayret gösterdik. Zamanla artan ihtiyaçlar nedeniyle 200 kişilik olan grubumuzun sayısı 400’e kadar çıktı. Özellikle emekliler, yaşlılar, hastalar ve engelli vatandaşlarımız için gereken bütün desteği verdik. Hiçbir mağduriyete mahal vermemek için bütün tedbirlere alarak yapılan her çağrıya yetiştik.” diye konuştu.

“SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRDİK”

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin süreç boyunca sorumluluğunu dikkatli bir şekilde yerine getirdiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Korona virüs nedeniyle geçirmiş olduğumuz bu dönemde Vefa Grubumuz 65 yaş ve üstü vatandaşlara en iyi hizmeti verdi. Vefa Grubumuz üzerine düşenin en iyisini yaptı. Biz de Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreçte üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik. TİSKİ, vatandaşlara kendi ürettiği dezenfektanı dağıttı. Yaklaşık 22 bin dönüm alanı dezenfekte ettik. Vatandaşlarımıza 22 bin gıda kolisi dağıttık. Ramazan ayında günde 2500 kişiye sıcak yemek dağıttık ve 2500 vatandaşımıza da nakdi yardım dağıttık. Yaklaşık vatandaşlarımızdan gelen 3000 talebe yetiştik. Yine bu süreçte vatandaşların ve esnafın etkilenmemesi için su faturası kesmedik, kira ödemelerini durdurduk. Üniversiteye hazırlık kursu öğrencileri için dersleri internet ortamına taşıdık.”

“EN ÜCRA KÖŞELERE ULAŞTIK”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise yaptığı konuşmada en ücra köşelerde yaşayan vatandaşlara bile hizmet ve yardım götürüldüğünü ifade etti. Pandemi sürecinde yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğinin sergilendiğine dikkat çeken Vali Ustaoğlu, “Çok anlamlı bir organizasyon için bir araya geldik. Vefa Grubumuzun yaptığı hizmetlerin karşılığını vermek için bu töreni düzenledik. Vefa Grubumuzdaki arkadaşlarımız sevgiyi ve merhameti içinde barındıran vefa sözcüğünün anlamına uygun olarak yaklaşık 100 gün boyunca yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini yerine getirdiler. Bu süreç boyunca emeği olan herkese muhtarlarımıza, hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Devletimizin şefkatini, merhametini en ücra köşelere ulaştırdılar. Yaklaşık 3,5 aylık sürede kahramanca görev yaptılar. Bu durum Avrupa’nın hiçbir ülkesinde yoktur. Avrupa ülkelerinde böyle bir dayanışma ve yardımlaşma yok. Avrupa’da insanlar evlerinde ölüme terk edilirken biz ise en ücra köşelerdeki vatandaşlara ulaştık. Elbirliğiyle bu süreci başarılı bir şekilde yürüttük. İl genelinde 1053 personelimiz Vefa Gruplarında görev yaptı. Kültürümüzün ve inancımızın gereği olan vefayı yerine getirdik. Bu anlamlı görevi yerine getirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu süreç boyunca “ben ne yapabilirim” diyerek “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek olan vatandaşlarımıza da ayrıca çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmalar bittikten sonra Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubunda görevli olan personellere plaketleri takdim edildi.

 

Anahtar Kelimeler: Kovid-19, salgınıyla, mücadele, kapsamında, uygulanan, sokağa, çıkma, yasakları, nedeniyle, 7’den, 70’e, bütün, vatandaşların, ihtiyaçlarını, karşılamak, için, yoğun, gayret, gösteren, Ortahisar, Vefa, Sosyal, Destek, Grubu, personelleri, için, plaket, töreni, düzenlendi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
455 Avitus, Batı Roma İmparatoru oldu.
1816 Arjantin, İspanya'dan bağımsızlığını kazandı.
1850 Amerika Birleşik Devletleri başkanı Zachary Taylor öldü, Millard Fillmore 13. başkan oldu.
1918 Nashville'de (Tennessee) iki tren çarpıştı: 101 kişi öldü, 171 kişi yaralandı.
1919 Mustafa Kemal Paşa'nın görevine son verildiği hakkında Harbiye Nezareti genelgesi yayınlandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur