Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'

Akçaabat Uğur Okulları’nda ders zili çaldı.

Akçaabat’ın ilk özel okullarından biri olan Akçaabat Uğur Okulları 27 Ağustos’ta 12. Sınıflar ile derslere başladı.

Üniversiteye hazırlıkta uzun yıllardan beri Akçaabat eğitimine büyük katkılar sunan Uğur Okulları alanında uzman ve tecrübeli öğretmen kadrosu ile binlerce öğrenciyi üniversite sınavlarına hazırlamış, gençlerimizi geleceği inşa etmek üzere üniversitelere yerleştirme başarısı göstererek haklı bir gururun sahibi olmuştur.
Bünyesinde Özel Uğur Anadolu Lisesi, Özel Uğur Temel Lisesi, Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Sağlık) ‘ni barındıran Akçaabat Uğur Okulları yeni eğitim – öğretim dönemine erken bir başlangıç yaparak 12. Sınıf öğrencilerini derse aldı.
3 Eylül’de 11. Sınıf öğrencilerini de derse alacak olan Uğur Okulları’nda öğrenciler oldukça istekli, arzulu bir şekilde derslerine devam ediyor.
Ayrıca lise mezunu öğrenciler için MEB onaylı üniversite hazırlık kursu da derslere başladı. Kurs için kayıtlar devam etmektedir.
Cevdet Bayraktar yaptığı güçlü bir rehberlik birimi ile her öğrencimiz adım adım takip ediliyor. Öğretmenlerimiz öğrencilerle ilgili her türlü veriyi anında rehberlik servisi ile paylaşıyorlar. Gerekli dokunuşlarla öğrencilerimiz doğru şekilde yönlendiriliyor. Bu sürece aileler de dahil edilerek üst düzeyde verim elde ediliyor.
Öğrencilerimiz öğretmenleri ile randevulu bir şekilde birebir soru çözümü – konu çalışma fırsatı bulabiliyor. Her gün 16:00-18:00 saatleri arasında öğretmenler etüt ve soru çözümü için salonlarında hazır bekliyor.
Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz Bahçeşehir Üniversitesi’nden %25 indirim hakkı elde ediliyor. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında eğitimde dünyayı yakından takip etme fırsatı buluyoruz ve bu konuda kendimizi oldukça ayrıcalıklı hissediyoruz.
Kendimizi Akçaabat eğitiminin kilometre taşlarından biri olarak görüyor diğer tüm okullarımızla sıkı işbirliği içerisinde eğitime katkı vermeye hazır hissediyoruz.

9 Ekim 2018 Salı 08:00

http://www.sebathaber.com/haber/akcaabat-ugur-okullarinda-ders-zili-caldi-14756.html