Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'

Geceye Düşen Hece

Akçaabat İMKB Anadolu lisesi öğretmenleri Geceye Düşen Hece adlı şiir dinletisi programı düzenledi.

Program öncesi Matematik öğretmeni Songül Bayraktar Ebru sanatı üzerinde canlı performans göstererek katılanların ilgisini çekti.Programda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Osman Arslan Hat sanatı üzerine canlı performans göstererek hat sergisi ile katılanların ilgisini çekmiştir.Şehit Samet Uslu İmam Hatip Lisesi konferans salonundaki programa Okul Müdürleri ve İlçede görev yapan öğretmenler . Öğrenci ve velileri katıldı. İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunun ardından başlayan programda, İMKB de görev yapan 12 öğretmen ve 3 öğrencinin hazırlayıp sundukları şiir dinletisi büyük beğeni toplarken, zaman zaman duygulu anlar yaşandı.Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Turgut Okutur’un Fuzuli’den okuduğu gazelle başlayan etkinlikte Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Rukiye Çapan “Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman”, Matematik Öğretmeni Esra Bahadır Özmen de”Sol Yanım Acıyor Anne” isimli şiirleri seslendirdi.
Okul öğrencilerinden Sıla Arslan’ın “En Derin Yaram Babam”, Melisa Aksu’nun “Sen Yoksun”, Asena Gamze Çelik’in de “Son Sahne” isimli şiirlerle sahne aldığı programda Resim Öğretmeni Seher Beşli ise Bestami Yazgan’ın “Gülü İncitme Gönül” isimli şiirini okudu.
Fizik öğretmeni Salih Kara’nın “Çocuklar Gibi”, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Ayşe Kaya Altındaş’ın “İki Gözümün Çiçeği”, Necmi Hamamcıoğlu’nun da “Mono Rosa” isimli şiirleri seslendirdiği programa Coğrafya Öğretmeni Taner Aslan’ın “Senin Adın kavuşmak Olsun” isimli şiiri seslendirmesiyle devam edildi.
Matematik Öğretmeni Songül Bayraktar’ın “Çoban Çeşmesi”, Din Kültürü ve Ahlâk bilgisi Öğretmeni Osman Arslan’ın da “Sakarya Türküsü” isimli şiirle sahne aldığı etkinlikte Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şahin Işık “Anadolu”, Müzik Öğretmeni Nurgül Kervan da “Bayrak” şiiriyle alkış aldı.Okul müdürü Selçuk İSLAMOĞLU Öğretmenleri tebrik ederek kurum müdürlerine çiçek taktim ettirdi. İSLAMOĞLU dinletinin çok başarılı olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür ederek programı bitirdi. Akçaabat İMKB Anadolu Lisesi Mezunu olmak bir ayrıcalıktır. Mezunlarımız okulumuzun dostluk turnuvasında  süpriz yaparak final maçı öncesi mezun olsak bile okulumuzla hep birlikteyiz dediler. Okul  başkanı Sabrican Ayvaz ve arkadaşlarına teşekkür ederiz.

10 Mayıs 2019 Cuma 08:38

http://www.sebathaber.com/haber/geceye-dusen-hece-16380.html