Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
ŞİNİK OSB TOPLANTISI YAPILDI “EYLEMLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR. Partililerden Sıcak Çorba TÜRKİYE KUPASI KURALARI ÇEKİLDİ TARIM İÇİN YENİ PROJE MURAT TOPKARA ŞALPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA ADAY 16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ Hafif Raylı Sistem programa alınacak Amatör Spor Haftası ödül töreni düzenlendi TÜM TRABZON’A ÇAĞRIDA BULUNDULAR ERDOĞAN'A TEKRAR TEŞEKKÜR ETTİ Akçaabat bilgi şöleninde buluştu SÜMELA İÇİN GELDİ Akçaabat'ta 70 yıllık evli çift aynı gün yaşama veda etti. SEMPOZYUMDA DOLU DOLU İKİ GÜN Yollar istinat duvarları ile örülüyor Bakan Turan ve Başkan Gümrükçüoğlu yatırımları değerlendirdi Trabzon'da Türkçüler buluştu Büyükşehir çalışıyor muhtarlar takdir ediyor METEOROLOJİK UYARI
TARIM İÇİN YENİ PROJE
TARIM İÇİN YENİ PROJE
 
MURAT TOPKARA ŞALPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA ADAY
MURAT TOPKARA ŞALPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA ADAY
 
16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ
16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ
Ahmet ÜÇÜNCÜ
 

2018 TATİL KONUŞMASI

Ahmet ÜÇÜNCÜ

8 Haziran 2018 Cuma 16:39
Yazdır

Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Çok Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Çok Kıymetli Veliler, Basınımızın Değerli Temsilcileri.


Bugünden itibaren yaklaşık 8 aylık bir maraton sonunda 2017/2018 eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz.Ülkemiz genelinde 18 milyon, İlçemiz genelinde verilecek yaklaşık 23.600(yirmi üç bin altıyüz) karne ile öğrencilerimizin bir öğretim yılı boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi tamamlanmış olacaktır.


Sevgili Öğrenciler,
İlim ilim bilmektir, İlim kendini bilmektir, Sen kendini bilmezsen, Ya nice okumaktır.

İlim kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelebilmektedir. Bu sebepten bizler için ilk amaç, sizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmanızdır. Bir öğretim yılını bu sözler ışığında değerlendirmeniz  ailenizi ve bizleri sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz en büyük temennimizdir.Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir faktördür. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir. Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır.

Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir.Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki; dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur. İlçemiz genelinde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzce açtığımız yaz spor okullarını ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda iyi değerlendirin. Hayat boyu öğrenme faaliyetlerimiz kapsamında da müftülüğümüz ile okullarımızda yürüttüğümüz yaz Kuran kurslarımızı takip ederek tatilimizi en güzel şekilde değerlendirelim.

 


Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,


Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız.


Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.
Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.


Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederken gelecek öğretim yılında kaldığımız yerden devam edebilme temennisiyle sizlere de ailenizle birlikte mutlu ve huzurlu  bir tatil diliyorum.


Değerli Veliler,                                                                                                                         Dünyaya kazandırdığınız ve değer vererek ; canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki Başarı ve Başarısızlığı değerlendirirken, ’’Karnenin, çocuğunuzun yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge’’ olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını telafilerinin yapılabileceğini unutmayınız. Çocuğunuz Takdir, Teşekkür vb. belgeler aldığında ne kadar mutlu oluyorsanız; başarısızlığında da sorumluluk ve payınızın olduğunu unutmayınız.


Karne günü, çocuklarınız için ne kadar önemli ise sizin için de o kadar önemli bir gündür.   Karne günü, dönem boyu çocuğunuz için neler yapıp neler yapamadığınızı sorgulayacağınız bir gündür.                                                                                                                                                      Karne günü, çocuğunuzla ne kadar ilgilenip, ilgilenmediğinizin değerlendirildiği bir gündür.        Karne günü, çocuğunuza ne kadar değer verdiğinizin, sevginizin ve özverinizin, onlara sunduğunuz maddi ve manevi imkanların karşılığını verip, vermediğinin, mutluluk yada ezikliğini, umut yada umutsuzluğunu, sevinç yada üzüntüsünü, kendini olumlu yada olumsuz hissettiği, duygusal yönden yoğunluğun yaşandığı bir gündür. Fakat;

Karne günü, başarılı olan öğrencinin, başarısının sevinci ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşırken, düşük notlarla eve dönmenin tedirginliğini yaşayan, ailesinin karşısına çıkmaktan korkan, kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, ailesinden azar işiteceği ve zarar göreceği endişesini taşıyan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış; bu olumsuz duygusal yoğunluktan adeta küçülmüş çocuğunuzun, bütün bunlar yetmezmiş gibi…Sizlerden alacağı tepkiyi düşünerek, istenmeyen yollara başvuracağı, mazeretlere sığınıp gereksiz savunmalara başvuracağı bir gün asla değildir ve olmamalıdır.

Anne ve babalar çocuklarının mutluluk ve sevinçlerini paylaşırken, başarısızlık halinde karne günü, çocuklarının üzüntüsünü paylaşacağı, olumsuz tepkiler verilmeyeceği, sorun çözme duyarlılığı ve erdemin gösterileceği ve çocuklarına bunun hissettirilerek, anne-babaları ile daha çok gurur duyacakları ve saygı gösterecekleri bir gün olmalıdır.


Değerli Anne ve babalar; çocuklarınızın karnesindeki durumunu değerlendirerek, çocuğunuzun neden başarısız olduğunu mutlaka sorgulayınız. Hiçbir başarı yada başarısızlık tesadüfü değildir. Başarısızlığın tek sorumlusu da öğrenci değildir. Yeterli ders çalışmaması kadar, ailesinin, arkadaş çevresinin, yaşadığı ergenlik sorunlarının da rolü vardır. Bu sorunlara birlikte çözüm bulduğumuzda çocuğunuzun başarılı olacağı muhakkaktır.


Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız.
Çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın. Problemlerinizi bir aile sıcaklığı içinde çözmek, çocuklarınızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuzdur.


Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize tekrar başarılar ve iyi tatiller diliyorum. Tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Değerli velilerimiz sizlere de; çocuklarınızla birlikte sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyor iyi tatiller diliyorum.08.06.2018

 

Ahmet ÜÇÜNCÜ

Milli Eğitim Müdürü

 

Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
04:45
Güneş
06:26
Öğlen
12:18
İkindi
15:22
Akşam
17:48
Yatsı
19:17
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1448 II. Kosova Savaşı; János Hunyadi komutasında ve çoğunluğu Macarlardan oluşan ordu, II. Murat'ın komutasındaki Osmanlı ordusuyla karşı karşıya geldi.
1777 Amerikan kuvvetleri İngilizleri Saratoga muharebesinde yendi.
1912 Bulgaristan, Yunanistan ve Sırbistan bir araya gelerek Osmanlı Devleti'ne karşı savaş açtı (I. Balkan Savaşı).
1918 Yugoslavya Cumhuriyeti kuruldu.
1919 Batı Trakya'daki İskeçe Kasabası, Yunanlılar tarafından işgal edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Galatasaray
8
6
0
2
18
 2
Başakşehir
8
4
3
1
15
 3
Beşiktaş
8
4
3
1
15
 4
Kasımpaşa
8
5
0
3
15
 5
Trabzonspor
8
4
1
3
13
 6
Antalyaspor
8
4
1
3
13
 7
Konyaspor
8
3
3
2
12
 8
Malatyaspor
8
3
3
2
12
 9
Göztepe
8
4
0
4
12
 10
Alanyaspor
8
4
0
4
12
 11
Ankaragücü
8
3
1
4
10
 12
Sivasspor
8
2
3
3
9
 13
Kayserispor
8
2
3
3
9
 14
Bursaspor
8
1
5
2
8
 15
Fenerbahçe
8
2
2
4
8
 16
Çaykur Rizespor
8
1
4
3
7
 17
Akhisar Bld.Spor
8
1
2
5
5
 18
Erzurum BB
8
1
2
5
5
Sayısal Loto
13.10.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
18 - 19 - 28 - 30 - 36 - 39
Şans Topu
10.10.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 11 - 17 - 26 - 34 - 01
On Numara
15.10.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 08 - 14 - 24 - 25 - 35 - 41 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 53 - 54 - 59 - 60 - 65 - 67 - 73 - 77 - 78
Süper Loto
11.10.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 13 - 24 - 35 - 39 - 44
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur