Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'

İLKÖĞRETİM HAFTASI KONUŞMASI

Ahmet ÜÇÜNCÜ

Sayın Kaymakamım, protokolün değerli üyeleri, saygıdeğer meslektaşlarım, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler; Geleceğin teminatı körpe fidanlara ilk can suyu olarak eğitim vermeye başlayacağımız ilköğretim haftasına erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Hepiniz hoş geldiniz. Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yadediyorum. Mekanları cennet olsun. Gazilerimize ve hastalarımıza da hayırlı acil şifalar diliyorum.
Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, İlköğretim meselesi demek: vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi, bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. İçinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözüleceğine ve ülkemizin aydınlık mutlu yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına olan inancımız tamdır.   Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı; 8 Anaokulu (2’si özel), 37 İlkokul (2’si özel),36 Ortaokul (2’si özel), 20 Lise de (8’i özel) olmak üzere ; 101 eğitim-öğretim yuvamızda 1317 derslikte şu an itibariyle 20.791 resmi okul, 1016 özel okul öğrencimize 1850 resmi (kadrolu ve ücretli resmi okul öğretmenimiz) 219 özel okul öğretmenimiz ve 231 yardımcı personelimizle beklentilere cevap verecek ülkemizi muasır medeniyet zirvesine taşıyacak olan çocuklarımıza en iyi eğitim ve öğretimi verebilmenin azmi ve gayreti içerisinde olacağız. İnşallah gerek velilerimizin ve gerekse paydaşlarımızın her zamanki ilgi, destek ve katkılarıyla da bu hedefe ulaşacağız.
Sevgili öğrenciler; Sizler anne ve babanızın şefkatli kollarından sizleri anne ve babanız kadar sevecek olan öğretmenlerinizin sıcacık yüreğine hoş geldiniz. Şunu biliniz ki, bizler her zaman sizleri kendinize, ailenize, çevrenize ve ülkemize yararlı birer insan olarak yetiştirmenin gayreti içinde olacağız.
Değerli veliler; Bizlere emanet ettiğiniz değerli varlığınızın ağır sorunluluğunu omuzlarımızda, yüreğimizde hatta hücrelerimizde hissediyoruz. Sizlerle birlikte sürekli iletişim içinde, yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarınızı Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz. Minik yüreklerin coşku dolu ritmiyle kutladığımız bu güzel gün, umarım gelecekte daha mutlu, huzurlu ve başarı dolu nice yılların da müjdecisi olur.
Sayın Kaymakamım, Değerli Protokol, Saygıdeğer Misafirler, Kıymetli Yönetici ve  Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler! 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı ve bizler için bayramlar kadar güzel sevinçlerin habercisi olan ilköğretim haftası hepimiz için kutlu olsun. Saygılarımla…   Ahmet ÜÇÜNCÜ Milli Eğitim Müdürü  


18 Eylül 2018 Salı 18:33

http://www.sebathaber.com/yazar/ilkogretim-haftasi-konusmasi-1032.html