Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
BELEDİYELER BATIRILIYOR DOĞU KARADENİZ’İN YEŞİL KARINCALARI! AK GENÇLER BİR ARAYA GELİYOR AKÇAABAT’TA BAL VERİMİNİ ARTIRACAK PROJEDE İLK FİDANLAR DAĞITILDI Motor tutkunları Prof. Dr. Haydar Baş anısına yarışacak Akçaabat Müzesi En İyisi Olacak Aşılar tartışılıyor Trabzon'da okullarda temizlik sıkıntısı! Trabzon'da çok sayıda mahallede elektrik kesintisi yaşanacak! Türkiye İkincisi Trabzon'dan! DSİ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ YAŞANDI Başkan Genç’e Azerbaycan’dan davet! İSTANBUL’DAKİ AKÇAABATLILARDAN YARDIM Cevat Ocak son yolculuğuna uğurlandı Yeşilay’dan Emniyete ziyaret Afad Uyarıyor MEHMET MÜDÜR TERFİ ETTİ KURTULUŞ “EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNEDİR” TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU 200 ÖĞRENCİ KORONA AKÇAABAT’I YASA BOĞDU
MEHMET MÜDÜR TERFİ ETTİ
MEHMET MÜDÜR TERFİ ETTİ
 
200 ÖĞRENCİ KORONA
200 ÖĞRENCİ KORONA
 
AYRIŞTIRICI DEĞİL 'BİRLEŞTİRİCİ' OLACAĞIZ
AYRIŞTIRICI DEĞİL "BİRLEŞTİRİCİ" OLACAĞIZ
BTP’nin Yoğun Bayramlaşma Programı
 

BTP’nin Yoğun Bayramlaşma Programı

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşmalar gerçekleşti. Bayramlaşma için tercih edilen yöntem ise pandemi nedeniyle online oldu.

23 Temmuz 2021 Cuma 11:22
Yazdır

Bağımsız Türkiye Partisi’nde (BTP) de yoğun bir bayramlaşma görüşmesi yapıldı.

Parti heyeti gün boyu diğer partilerle bayramlaştı.

BTP Genel Sekreteri Mustafa Pak başkanlığındaki BTP heyetinde MYK Üyeleri Önder Çolak ve Burak Karataşoğlu yer aldı.

İlk online bayramlaşma Vatan Partisi ile yapıldı.

Genel Başkan Doğu Perinçek başta olmak üzere Vatan Partisi teşkilatlarının bayramını kutlayan Pak, “Bayramlar hem toplumun kaynaşması için bir vesile hem de siyasi partilerin biraraya gelmesi için bir güzel bir fırsat. Dini Bayramlarımız da milli bayramlarımızda bu anlamda çok kıymetli. Siyasetin dilinin sertleşmesini bizim endişe ettiğimiz bir durum. Siyasi partiler olarak toplumun tamamını kucaklayabilmeliyiz. Siyasi partiler ülkenin tüm sorunlarına çözüm üretmek adına faaliyette bulunuyor. Milletçe uzun yıllardır ağız tadıyla bayramları yaşayamıyoruz. Ekonomik sorunlar öyle bir hale geldi ki insanlar sıkıntı içinde bayramını yaşıyor. Siyasi partiler de bu duruma çözüm üretmek ile görevliler netice itibariyle. BTP Milli Ekonomi Modeli ile çözümümüz olduğunu hatırlatmak isterim. Kurban Bayramı dini bir bayram ancak İslam dünyasının durumu ortada. İşte Afganistan’da hal oradan bir kaçış içinde. Halk sınırlarımıza dayandı. Ülkemiz bir taraftan da ciddi bir mülteci sorunu ile başbaşa ve bu durumun çözümüne yönelik de maalesef umut verici gelişmeler yok. O bölgedeki ülkeler Afganistan’dan çekilirken bizim askerimizin orada bir tehlikenin içine atılmasını Büyük Ortadoğu Projesi’nde yeni bir aşama olarak yorumluyoruz. Bir vatanınız olmadığı zaman ya da birlik beraberlik içinde olmadığınız zaman sizin bayramlarınızı bile yaşama şansını yok. Çok şükür bir vatanımız var. Bugün bağımsız bir ülkede yaşıyorsak bunu borcu olduğumuz insan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu vesile ile Atatürk ve tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

Vatan Partisi

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem de, “Önceki genel başkanınız rahmetli Haydar Baş hocamızı rahmetle, hürmetle anıyoruz bu bayram vesilesiyle. Ekonomi ile ilgili değerlendirmelerinize katılmamak mümkün değil. Ciddi sorunlar yaşıyor halkımız. Pandemi nedeniyle de bazı ilave sorunlar bindi bunun üstüne. Sayın genel başkan Hüseyin Baş başta olmak üzere Bağımsız Türkiye Partisi’nin bütün üyelerinin, yöneticilerinin Kurban Bayramını kutluyoruz” dedi.

 

Demokrat Parti

BTP’nin bir diğer bayramlaşması Demokrat Parti (DP) ile oldu. Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Aysal başkanlığındaki DP heyeti genel başkan Hüseyin Baş başta olmak üzere tüm BTP mensuplarının bayramını kutladı. BTP heyet başkanı Mustafa Pak da DP lideri Gültekin Uysal’ın şahsında tüm Demokrat Parti camiasının bayramını tebrik etti.

 

Memleket Partisi

Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Yüreğir Başkanlığı’ndaki Memleket Partisi heyeti ile BTP’nin bayramlaştığı partiler arasındaydı. Parti heyetleri karşılıklı olarak genel başkanlar Hüseyin Baş ve Muharrem İnce’nın şahsında tüm parti mensuplarının bayramlarını kutladı.

 

DEVA Partisi

BTP’nin bayramlaşma programında DEVA Partisi de yer aldı. DEVA Partisi heyetine başkanlık eden Selma Aliye Kavaf, “Genel Başkanımız Ali Babacan adına bütün Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş ve tüm camiasının bayramını tebrik ediyorum. Merhum genel başkanınız Prof.Dr.Haydar Baş için başsağlığı dileklerimi iletiyorum” derken BTP heyet başkanı Mustafa Pak da DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve tüm parti mensuplarının bayramını kutladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi

BTP’nin bayramlaşma programı CHP ile devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,  “Cumhuriyet Halk Partililer olarak sizleri ve sizlerin şahsında sayın genel başkan Hüseyin Baş’ın bayramını kutluyoruz. Gönül isterdi ki yüz yüze olalım ama malum pandemi nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. 4 bayramdır yüz yüze bayramlaşamıyoruz. Korona maalesef çok can aldı. Bunlardan biri de sayın genel başkan Haydar Baş’tı. Allah rahmet  eylesin. Birkaç gün önce milletvekili arkadaşlarımız Trabzon’da kabrini ziyaret etmişlerdi. Bir kez daha Haydar Baş hocamıza Allah rahmet eylesin diyorum. Genel başkan sayın Hüseyin Baş’a da sevgilerimizi , saygılarımızı iletiyoruz” ifadelerini kullandı. BTP Genel Sekreteri Mustafa Pak da, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nezdinde tüm CHP teşkilatlarının bayramını tebrik ediyorum. Genel başkanımız Hüseyin Baş’ın selamlarını da başta sayın Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm CHP mensuplarına sizler aracılığıyla iletmek istiyorum. Başsağlığı dilekleriniz için de teşekkür ediyoruz. Merhum genel başkanımız Prof.Dr.Haydar Baş hem Türkiye’ye hem de dünyaya ciddi eserler bıraktı. Bizler de bütün gücümüze O’nun izinden yürümeye gayret ediyoruz.”

 

İYİ Parti

İYİ Parti ile BTP arasında da bayramlaşma gerçekleşti. İYİ Parti heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ve Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Kadriye Ünler yer aldı.

Sukas, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in BTP Genel Başkanı sayın Hüseyin Baş ve BTP camiasına Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik mesajlarını ve iyi dilek mesajlarını iletmek istiyorum” derken  Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da “ Sayın Haydar Baş’ı rahmetle anıyorum. Sayın Genel Başkan Hüseyin Baş’a da saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kulandı.

BTP heyet başkanı Mustafa Pak, “ Sayın genel başkan Meral Akşener’in ve tüm değerli heyetinizin, teşkilatlarınızın bayramı kutlu olsun. Genel başkanımız Hüseyin Baş’ın sayın Akşener başta olmak üzere tüm İYİ Parti camiasına bayram tebriğini sizlere aktarmak istiyorum” dedi.

 

Gelecek Partisi

BTP’nin yoğun bayramlaşma programı Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Gelecek Partisi ile devam etti. Selçuk Özdağ’ın başkanlık ettiği Gelecek Partisi heyetinde Burçak Başbuğ Erken, Feramuz Üstün ve Hakverdi Alatuğ yer aldı.

Özdağ, “Biz Gelecek Partisi olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni bir hilkat garibesi olarak değerlendiriyoruz. Ben ortaya oy verdim. O günden bu yana vicdan azabı çekiyorum, hala yüreğim kanıyor. Milletimden özür diledim. İnşallah hep birlikte geleceği inşa ederiz.” Derken BTP heyet başkanı Mustafa Pak da ,”Siyasetin dilinin bu kadar sertleşmesi bizi üzüyor. Umarım bu bayram toplu kucaklayan bir sürece girmemize de vesile olur. Umarım en kısa zamanda yüz yüze de geliriz.” Dedi.

 

Demokratik Sol Parti

Demokratik Sol Parti (DSP) BTP’nin bayramlaştığı partiler arasındaydı. Her iki parti heyeti karşılıklı olarak bayramlaştı ve iyi dileklerde bulundu.

 

Anahtar Kelimeler: Kurban, Bayramı’nın, ikinci, gününde, siyasi, partiler, arasında, bayramlaşmalar, gerçekleşti, Bayramlaşma, için, tercih, edilen, yöntem, ise, pandemi, nedeniyle, online, oldu
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1396 Niğbolu Zaferi
1566 On birinci Osmanlı Padişahı II. Selim tahta çıktı.
1852 Fransız Henri Giffard ilk kez zeplinle uçtu.
1882 İstanbul Beyazıt Kütüphanesi kuruldu.
1940 II. Dünya Savaşı içinde 129 İngiliz bombardıman uçağı Berlin'deki endüstriyel hedefleri bombaladı, ama sis sebebiyle bombaların 6sı dışında hepsi boşa gitti.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur