Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Şehit Eren BÜLBÜL adına kütüphane açıldı Genç’ten Ortahisar İttifakı Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk’ü ziyaret etti BELEDİYE YENİ SOSYAL YAŞAM ALANLARI OLUŞTURUYOR Akçaabat Ziraat Odası’nın Ziraat Mühendisleri Sahada Ömer Hacısalihoğlu’ndan Babasına Son Görev Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinden Yoğun Mesai. Başkan Genç’ten, “Sokak hayvanları unutmayın!”uyarısı CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu’nun Acı Günü TRÜ'nün büyüme stratejisi açıklanacak Bayburt’ta 2021 Yılı Sulama Sezonu Başladı Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı KOǒTAN BAŞ’A ZİYARET… Saadet Of Esnafın Derdini Dinledi ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR Polonya’dan bir madalya da Ekrem Öztürk’ten geldi AKÇAABAT ZİRAAT ODASI FINDIK BAHÇELERİNDE BAKTERİYEL HASTALIKLAR İÇİN UYARIYOR ! AKÇAABAT BELEDİYESİ’NDEN 10 FARKLI KURS HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ Milletvekili Örs’ten güzel haber
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
 
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
 
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
Küdüse yeniden ağıtlar yakarken
 

Küdüse yeniden ağıtlar yakarken

Küdüse yeniden ağıtlar yakarken, biz müslümanların gerçek hali, ahvalî.

10 Mayıs 2021 Pazartesi 13:00
Yazdır

Son zamanlarda özellikle batılıların -Küresel Sermayenin- tarihi hinderlandımız olan gönül coğrafyamızda taşeronları eliyle sıklıkla gerçekleştirdikleri zalimlikler  sağır sultanın kulağına küpe, biz müslümanların yüreklerinde tarifsiz acılara düçar olmaktadır.Haliyle tüm Türk-İslam aleminin ve batı küresel sermayesinin bakışları ülkemizin vereceği reflekse odaklanmaktadır. Elbetteki bizim dışımızda da  dünyanın her köşesinde Filistinli, Doğu Türkistanlı  kardeşlerimizin uğradığı zulüm ve saldırılar karşısında yüreği kan ağlayanlar vardır.

Buna rağmen İsrail’in Kudüs, daha doğrusu Filistin’de kan içiciliğini sürdürebiliyor olmasının cesaretini kendisine destek veren başta ABD olmak üzere Siyonist-Haçlı ittifakından aldığını biliyoruz. Ancak Filistin’de ve dünyanın çeşitli köşelerinde Müslümanların yaşadığı katliam ve zulmün ardında Müslümanların birlik ve beraberlik oluşturamıyor olmalarının önemli rolü vardır. Özellikle petrol zengini Müslüman ülkelerin yöneticilerinin İslam dünyasındaki iç çatışmalarda elleri olduğunu, farklı örgüt ve kuruluşlara destek vererek iç çatışmaları desteklediklerini, Müslümanların çıkarları doğrultusunda kendi akıl ve düşünceleri ile hareket etmeleri gerekirken, Siyonist-Haçlı ittifakının yönlendirmesi doğrultusunda hareket ettiklerini artık çok yakından müşahede ediyoruz.

İslam ülkelerinin müslüman!yöneticilerinin saklama gereği bile duymadıkları haysiyetsiz politikalarının aynı zamanda  İsrail’e karşı birlik oluşmasını engellediğini söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden, bugün müslümanların sözlü yakarışları, duaları ve kınamaları, vicdan rahatlığının dışında hiçbir fonksiyonel değer taşımamaktadır. Bir isteğimizin gerçekleşmesi için mutlaka fiilen bizlerin hazırlanması gerekir. Oluşabilecek tüm olaylar ve sonuçlarda bir sebebe bağlanmaktadır. Bu dünyada her şey Allah’ın koyduğu sebep sonuç ilişkilerine göre şekillenir.

"8 milyonluk israil için 1.5 milyar müslüman ebabil bekliyorsa ebabiller gelse israil'i değil, bizi taşlar." Belliki  İsrailin zulmünü kınadığımız ve Allahımıza yaptığımız kavlî/Sözlü duamızın yerini Fiilî duaların alması gerekiyor. Çünkü İsrail yaptıklarından tereddüt dahi duymamaktadır.

 

İsrail laftan anlamaz, ancak güçten anlar” diyen Prof.Dr. Necmettin Erbakan merhumun bu acı sözleri yüreğimizi acıtmaktadır.Gerek ülkemizde gerekse Anadolu coğrafyamızın dışında gerçeklesen ve yürek yangınımıza yol açan tüm saldırıları ülkemiz ve ülkemizin dışpolitik hamleleri ve stratejik aklının çalışma perspektifi açısından yorumladığımızda ise değerlendirmemiz şu şekilde olacaktır;Dışpolitikamız milli meselemizdir ve asla siyasi mülahazalara kurban edilemez. Devletimizin ve Milletimizin bekâ meselesidir. Bugün şehit haberlerinin gölgesi değsede güzel haberler ve hamleler devletimizin yaşam çarklarına enerji depolamaktadır. Gönlümüz, iktidar ve muhalefetiyle dışpolitik hamlelerimizin milli birliğimizi de pekiştirdiğini görmek istemektedir. Elbette, kadim coğrafyamızda, kılıçla değil, bilimle, düşünceyle, sanatla, edebiyatla, ekonomiyle ve yardımseverliğimizle var olmanın koşulu, önce kendi evimizi düzenlemekten geçer. Ancak, kadim tarihimizin ana coğrafyasında  mücadele etmeyince ülkemizin kendi siyasi sınırları içinde savaşmak zorunda kalacağımızı  görmezden de gelemeyiz. Başımızı kuma gömemeyiz.

Her halükarda, yaşadığımız sıkıntılar birçok kabuğu kırmamıza yol açacaktır, açmalıdır. Kendi hinderlandımız dahil Avrupa, Asya, Afrikada en az kırk küsur ülkenin tarihinde biz  varız. Yavaş yavaş Türkiye Cumhuriyeti  dışındaki bazı ülkelerde de Türk çoğunluk ağırlığını daha fazla hissettirecektir. Dünyanın jeostratejik merkezi olan Anadolu,Hazar ve Türkistan coğrafyasının  tüm çevresi çok büyük ağırlıkla Türktür ve müslümandır. Biz bu  gücü açık denizlere taşıyamadığımız için sayısız felakete uğrayıp Anadolu coğrafyasına çekilmek zorunda kaldık.Artık:  Kadim tarihimizin gönül coğrafyasının tüm derinliklerinde özellikle de denizlerde daha fazla varolmalıyız. Oluyoruz.Yaşadığımız tarihî, toplumsal felaketler, savaşlar, darbeler ile  "Şuurumuzu" bulandırdılar, enerjimizi düşürdüler ama; bu topraklarda  tarihi ağırlığımızı yok edemediler. Bunları tekrar kazanıyoruz. Yapılması gereken hükümetimizin oluşturacağı sağlam bir "ekonomik yapı","milli birlik ve beraberlik projeleri","milli çıkarlara dayalı stratejik dışpolitik hamleler" "Türk -İslam Birliği arayışları" ile işte şuan yapılan hamlelere tüm milletce  destek ve sürecin  yönetilmesinde katkı sağlamaktır.

Bu düşüncelerle mübarek Kadir Gecemizide kutluyor,Türk-İslam alemine dirayet,şuur, birlik ve stratejik akıl getirmesini temenni ediyorum.

Anahtar Kelimeler: Küdüse, yeniden, ağıtlar, yakarken, biz, müslümanların, gerçek, hali, ahvalî
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
334 İmparator Konstantin dul ve yetimler için himaye yasası çıkardı.
1462 Kont Drakula ya da Kazıklı Voyvoda veya Vlad Tepeş adlarıyla da tanınan Eflak Prensi III. Vlad, gece karanlığından yararlanarak Fatih Sultan Mehmed (II. Mehmed)'e başarısız bir suikast teşebbüsünde bulunduktan sonra kaçtı.
1631 Mümtaz Mahal doğum yaparken vefat etti. Eşi Hint-Türk-Moğol Babür İmparatoru Şah-ı Cihan, ertesi yıl başlattığı anıt mezar Tac Mahal'i 20 yıl içinde tamamlattı.
1885 Özgürlük Heykeli New York limanına ulaştı.
1921 Sivas, Erzincan ve Tunceli yöresinde 3,5 ay süren Koçgiri İsyanı Türk ordusu tarafından bastırıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur