Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinden Yoğun Mesai. Başkan Genç’ten, “Sokak hayvanları unutmayın!”uyarısı CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu’nun Acı Günü TRÜ'nün büyüme stratejisi açıklanacak Bayburt’ta 2021 Yılı Sulama Sezonu Başladı Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı KOǒTAN BAŞ’A ZİYARET… Saadet Of Esnafın Derdini Dinledi ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR Polonya’dan bir madalya da Ekrem Öztürk’ten geldi AKÇAABAT ZİRAAT ODASI FINDIK BAHÇELERİNDE BAKTERİYEL HASTALIKLAR İÇİN UYARIYOR ! AKÇAABAT BELEDİYESİ’NDEN 10 FARKLI KURS HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ Milletvekili Örs’ten güzel haber ŞENTÜRK NAKLİYECİ ESNAFI İÇİN DESTEK İSTEDİ Bartın Üniversitesi mezunu Buse tosun gümüş madalya kazandı ASYA SANAL MARKET İMAMOĞLU’NDAN BAKKALARA VE İSTANBULLULARA ÇAĞRI İBB’DEN PROF. DR. HAYDAR BAŞ SOKAĞI’NA ONAY Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı sonrası Trabzon ayağa kalktı!
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
 
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
 
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
NEDEN HEDEF SÜLEYMAN SOYLU?
 

NEDEN HEDEF SÜLEYMAN SOYLU?

Terör örgütlerinin, uyuşturucu tacirlerinin ve suç şebekelerinin korkulu rüyası haline gelen Süleyman Soylu içerden ve dışardan neden sürekli hedef tahtasına konulmak isteniyor?

8 Haziran 2021 Salı 16:03
Yazdır

Taka Gazetesi Yazarı Ahmet Külekçi çarpıcı iddialarla konuyu kaleme aldı?

DARBE GECESİ SOKAĞA İNEN TEK BAKAN

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hainlere karşı duran Süleyman Soylu, milletle omuz omuza vererek TRT'yi darbecilerden kurtarmaya gitmişti. Soyu, darbe gecesi millet ile sokağa inen tek bakan olarak tarihe geçmişti. Darbe sonrası Soylu, İçişleri Bakanlığı görevine getirilmişti. Bu dönemden itibaren terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele yürüten Soylu, PKK'yı sokaklardan temizleyip DEAŞ'ın yapılanmalarını çökertti. Bunun yanında terör sempatizanlarına da büyük darbeler vurdu.

PKK’YA DARBE ÜSTÜNE DARBE

Süleyman Soylu görevde olduğu süre boyunca gerek teröre destek veren AB ülkelerine, gerek teröristlerin ayakçısı olan HDP'lilere gerekse HDP'ye açıktan destek olan herkesime yönelik söylemleriyle halkın gönlünde taht kurdu. AK Parti'nin en sevilen bakanlarından biri olan Süleyman Soylu, toplumu zehirleyen uyuşturucu tacirlerine de göz açtırmadı. Türk gençliğini zehirleyerek hayatlarını karartan zehir tacirleri düzenlenen operasyonlarla tek tek yakalandı. Üs bölgelerini sık sık ziyaret eden Süleyman Soylu, terör örgütü PKK/PYD'ye darbe üstüne darbe vuran kahraman Mehmetçik'i hiçbir zaman yalnız bırakmadı.

BAKANLIK KOLTUĞUNA GÜÇ VERMEK

İçişleri Bakanlığı sorumluluk yükü çok ağır karşılığını vermenin de yürek-sabır-vefa ve kararlılık istediği bir makam. Bu makamın hakkını vermek için koltuktan güç almak yerine mutlak suretle koltuğa güç verilmesi gerekir. Süleyman Soylu herşeyden önce bunu başından beri bunu yapıyor. Başta ülkenin en hassas en can yakıcı sorunu olan terör olmak üzere bütün sorunlar karşısında müthiş bir kararlılık gösteriyor. Mücadelesindeki en kilit faktör ise kaybetmemek. Kazanmak adına yapılan her savaş bir kazanımdır baştan yenilgiyi kabul etmek ise savaşa mağlup olmaktır. Süleyman Soylu göreve geldiği ilk gün geçmiş dönemin siyasi tecrübesini tek bir şey odaklarken vatandaşın desteğini her zaman arkasına aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan bağlığı ise zaten buradan geliyor. Milletin  duası almak ve sırtını millete dayamak parolasını her süreçte dillendiren Süleyman Soylu’yu Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi ise ayrı bir sevdi.

HAKKARİ’DEN AĞRI’YA HUZUR ORTAMI “

Kardeşlik projeleri, gönül köprüsü ve Biz Anadoluyuz”  projeleri kapsamında uzun zamandır Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde neredeyse gitmediğim  yer kalmadı. Aslında Süleyman Soylu’yu anlamak için Hakkari’den Mardin’e Şırnak’tan Ağrı’ya şöyle bir gezmeniz oradaki vatandaşlarımızı dinlemeniz yeterli.

Bakan Soylu’ya olan güvenin ve desteğin ne kadar anlamlı ve büyük olduğunu gördüğünüzde kafanızdaki bütün soru işaretleri siliniyor. Çok değil daha düne kadar terör baskısı ve korkusu yüzünden kepenk açmakta kılı-kırk yaran esnafın hele bir çayını için. Parklara gidemeyen çocuklarla hele bir oynayın. Spor yapamayan gençlerle sohbet edin. Sosyal yaşamla bütünleşen iş hayatına atılan kadınlarımızla konuşun. Hepsi başta bakan Soylu olmak üzere güvenlik güçlerimize dua ediyor. Huzur ve güven ortamına kavuşan kayyum belediye anlayışı ile baştan aşağı yenilenen illerdeki gelişim bugün turizme yansımış durumda. Hem yerli hem yabancı turizm noktasında bölge halkı çok büyük kazanç sağlamış durumda. İş-aş-ekmek derdine düşen bölge halkı artık terör korkusu yaşamak istemiyor.

Sadece Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi değil İstanbul-Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerle birlikte terör belası çok şükür artık Türkiye gündeminden çıkmış durumda OYNANAN OYUNU BİLENLER NEDEN SUSUYOR? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görev yaptığı süre içinde neler yaşadı neler yaşatıldı bunu ancak Allah biliyor? Bilmek de yetmiyor ki? Bugün onunla birlikte yola çıkan bir çok dava arkadaşı bile ne yazık ki üç maymunu oynuyor.

Oysa Bakan Soylu’ya oynanan oyunun büyüklüğünü ve alçaklığını en iyi onlar biliyor ama görmezden geliyorlar. Vefasızlık böyle bir şey olsa gerek. İnsan en zor günlerde tanıyor dostu-düşmanı. Süleyman Soylu bir bakan değil bir baba ve bu ülkenin bir evladı olarak elbet bunun muhasebesini kendi vicdanında yapacaktır .Hedef alınan kişi sadece Soylu değil hedef Türkiye ve ülkenin yarınları diyenler ise hep onun yanında oldu? Kim o desteği verenler peki. O desteği verenler yüreği yanan şehit aileleri, o desteği veren önünü görmek isteyen gençler o desteği veren  mazlum ve mağdurlar. .Sokağın sesine kulak verdiğinizde onları görme şansınız var. Bugün bir mafya lideri eğer hedefine böylesine bir insanı koyuyorsa her duvarı yıkar ama bu halkın aklını asla çalamaz-kandıramaz .

Düne kadar bakan Soylu için “Allah başımızdan eksik etmesin” diyenler bugün kalkıp her türlü iftira ve çamuru atıyorsa herkesin oturup-bunu çok iyi analiz etmesi gerek. Üstelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakan Soylu için "Suç örgütleriyle mücadelede İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Hedef İçişleri Bakanımız değil, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası" ifadesini kullanmışken PKK’yı var edenlerin planı, Kürt vatandaşlarımızı örgütle bütünleştirmekti, başaramadılar. IŞİD’i var ederken de cemaat görüntüsüne sahip bir kesimi örgütün içine çekerek “İslami terör örgütü” maskesi giydirmeye çalıştılar, bu da amaçları İçin yeterli olmadı. Şimdi  çetelerin hedefinde bir bakan. Tam da bugünlerde, teröre karşı en keskin mücadeleyi yürüten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ve dolayısıyla teşkilatının yurt dışından yayına verilen kasetler silsilesiyle yıpratılmaya çalışılıyor olması sizce tesadüf mü?

BAKAN SOYLU BÜYÜK TEHDİT ALTINDA

Yaşanan bu sürece elbet tepkisini çok açık net koyanlarda oldu. O isimlerden biri de AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem oldu. Erdem açıklamasında “Bu olayın arka planını zaman bize gösterecek. Bu cesaret nereden alınıyor? Siyasette olanların imtihanı çok zor. Bir adam Türkiye’yi dolandırıyor, kaçıyor bakanlıkta bir fotoğrafı çıkıyor hemen yayınlanıyor. Bunlara bakıp ilişkiler kurarsak olmaz. Bir hesap var, görünüyor. Türkiye, büyük bir devlet. Sayın Soylu, yaptığı hizmetlerle bu milletin gönlünde bir yer aldı. Büyük bir tehdit altında olan bir bakanımız. Onu korumamız lazım. Allah, yardımcısı olsun. Her haberle bakanlar istifa edecek olsa, her videoyla bakanlar istifa edecek olsa ne ülke yönetilir ne de bir adım atılır. Bunlar geçmişte de yaşandı, bugün de yaşanıyor.

Geri planını bilmemiz lazım. Biz, şu an küçük bir fotoğraftan görüyoruz. Yarın yetkililer daha geniş açıklamalar yapacaktır. Sayın Soylu, beş paralık adamlarla, işlerle uğraşacak biri değil. Buna da tenezzül etmez. Bir yerlerden menfaatleri kesilenlerin, onlara da sıranın geldiğini anlayanların son çırpınışlarıdır bunlar.” İfadelerini kullandı.

SEDAT PEKER KİMİN AĞINA DÜŞTÜ?

Sedat Peker, yıllardır bilindiği gibi devletçi ise bunu kinini yenerek göstermeliydi. Bulunduğu ülke CIA’nın İslâm ve Türk Düşmanları için üs bölgesi. Türkiye aleyhinde Dubâi’de kurulan şer masasını hepimiz iyi biliyoruz. Bakin Sedat Peker'in önünde iki yol vardı. Birinci yol Gelip devlete teslim olacak, bildiği ne varsa anlatacak, itiraflarda bulunacaktı. İkinci yol Kinine, kibrine yenik düşüp, Türkiye düşmanları ile işbirliği yapacak, CIA'nın ağına düşecekti. Peker ikinci yolu seçti, tarihe geçmek varken tarihe çöp oldu! Sedat Peker, kendi mahremine yapılan haksızlığa isyan edip dünyayı yakarım dedi Ama döndü dolaştı FETÖ'nün alçak iftirası "Defne" meselesine daldı, sonra geri adım attı.

O da yetmedi devletin mahremine girdi, MİT Tırlarına daldı. FETÖ ve CİA'nın ağına düştü, kendini bitirdi! Gelsin ne biliyorsa elinde ne varsa Türk yargısının önünde ifade versin. Ergenekon’dan tutuklanan subaylar, mahkemenin âdil olmadığını bildikleri halde gelip teslim oldular. Neden mi? Âdil olmayan hâkim için değil, devletin itibârı için. Bakın FET֒cüler, Ergenekon’dan mahkûm ettikleri insanların binde biri kadar adam olamadılar. Biri bile yurtdışından gelmedi. İhânete  devâm ediyorlar. Dinimize, devletimize, vatanımıza, milletimize sahip çıkmak için geleceğimize sahip çıkmak, evlâdımızı iyi yetiştirmemiz gerekir. Ne mutlu evlâdını “Ölürsek cennet bizim, kalırsak devlet bizim” şuur ve terbiyesi ile yetiştirenlere…

Anahtar Kelimeler: Terör, örgütlerinin, uyuşturucu, tacirlerinin, ve, suç, şebekelerinin, korkulu, rüyası, haline, gelen, Süleyman, Soylu, içerden, ve, dışardan, neden, sürekli, hedef, tahtasına, konulmak, isteniyor
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1667 Kayıtlara geçmiş ilk kan nakli Fransa Kralı XIV. Louis'nin de özel doktoru olan Jean-Baptiste Denys tarafından gerçekleştirildi. Dr. Denys bir koyunun kanını 15 yaşında bir çocuğa nakletmiş ve çocuk yaşamıştı.
1752 Benjamin Franklin, uçurtma deneyi ile yıldırımın elektrik akımı olduğunu ispatladı.
1808 Joseph Bonaparte İspanya Kralı oldu.
1826 Yeniçeri Ocağı kaldırıldı.
1836 Arkansas 25. Eyalet olarak ABD'ye katıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur