Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
HÜSEYİN KARA'DAN MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI Bakan Bayraktar, TTSO’da Trabzon enerji sektörünün taleplerini dinledi ÇANKAYA DOĞALGAZ SORUNUNA DA EL ATTI AKÇAABAT BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİNDEN MUHTEŞEM KONSER Enerji Koordinasyon Toplantısı sonrasında AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın açıklamalarda bulundu. ŞEHRİN HER NOKTASINDA OLACAĞIM YENİ YAPILAŞMAYA İZİN YOK! Bölgenin en büyük toptan satış mağazası Özgüneş’ten dev etkinlik 15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİDİR BARܒde ‘Gündem Filistin’ BARÜ, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kongresine ev sahipliği yapacak Vakfıkebir Belediye Başkanı Koçal, Özgüneş’i ziyaret etti SU FATURALARINDA AYLIK ARTIŞA SON VERİLDİ Akçaabat Belediyesine 270 Milyon Ek Bütçe! KÖROĞLU: “KAMU KURUMLARININ SİYASİLEŞMESİ KABUL EDİLEMEZ” AKÇAABAT KENT KONSEYİ KONGRE KARARI ALDI TRABZON SAĞLIK TURİZMİNİN GÖZDESİ OLACAK AYVAZ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ MUSTAFA ŞEN, AKÇAABAT’TA HACILARI ZİYARET ETTİ DÜNDEN BUGÜNE AGSL MEZUNLAR BULUŞMASI
ÇANKAYA DOĞALGAZ SORUNUNA DA EL ATTI
ÇANKAYA DOĞALGAZ SORUNUNA DA EL ATTI
 
ŞEHRİN HER NOKTASINDA OLACAĞIM
ŞEHRİN HER NOKTASINDA OLACAĞIM
 
Bölgenin en büyük toptan satış mağazası Özgüneş’ten dev etkinlik
Bölgenin en büyük toptan satış mağazası Özgüneş’ten dev etkinlik
ÜRETİMİN YÜZYILINA AKÇAABAT’TAN TAM DESTEK
 

ÜRETİMİN YÜZYILINA AKÇAABAT’TAN TAM DESTEK

Akçaabat Belediyesi, hayata geçirdiği ekonomiyi ve istihdamı arttırmaya yönelik projelerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Yüzyılı manifestosunda açıkladığı maddelerden biri olan üretime tam destek veriyor.

12 Şubat 2024 Pazartesi 16:36
Yazdır
Akçaabat Belediyesi, ilçenin ekonomisini geliştirmeyi ve istihdamı arttırmayı hedefleyen projeleriyle örnek teşkil ediyor.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in talimatları doğrultusunda ileri teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli, geniş pazar imkânı olan, Akçaabat’ta istihdamı arttıran, hem ilçenin hem de ülkenin ekonomisine katkıda bulunan projeler hazırlandı ve bu projeler tek tek hayata geçirildi.

 

Üretimin Yüzyılında Akçaabat Belediyesi tarafından Akçaabat’ta hem istihdamı arttırmak hem ekonomiye katkıda bulunmak hem de yerli ve milli üretim yapmak adına Akçaabat Düzköy yolu üzerinde Akçaabat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiye alanında iki adet çiçek ve bitki üretim serası kuruldu. Seralarda üretilen bitki ve meyve fideleri hem şehrin peyzaj çalışmalarında kullanıyor hem de üreticilere ücretsiz olarak dağıtılıyor. Kurulduğu günden bugüne kadar, belediye kaynaklarında, toplamda 5 Milyon Türk Lirası tasarruf elde edilen bitki üretim seralarında 322 bin 477 adet bitki üretildi.

 

Bitki Üretim Seralarında süs ve meyve fidelerinin yanı sıra Aronya Meyvesi de yetiştiriliyor. Paydaş kuruluşların da desteklediği Aronya Meyvesi üreticiliğinde fideler belirlenmiş olan şartları taşıyan üreticilere ücretsiz olarak teslim ediliyor. Bugüne kadar Aronya Meyvesi yetiştirmek isteyen yaklaşık 180 çiftçiye paydaş kuruluşlarla birlikte destek olundu. Akçaabat’ta halihazırda dikili 180 dönüm Aronya bahçe mevcut ve ilerleyen süreçlerde dikili Aronya Bahçesinin 1000 dönüme çıkarılması hedefleniyor.

 

AKÇAHASAT TESİSİ TAMALANDI

 

Akçaabat’taki istihdama katkıda bulunmak ve çiftçilere destek olmak amacı ile çiftçiler tarafından yetiştirilen tarım ürünlerinin işleneceği, paketleneceği, depolanacağı ve satışının yapılacağı; yine çiftçilerin isteklerine göre kendi ürünlerini AKÇAHASAT Markasına dâhil edebilecekleri AKÇAHASAT tesisi tamamlandı.

 

Türkiye Yüzyılına, Akçaabat’ta geniş istihdam alanları yaratarak, ileri teknolojiyi kullanıp doğru üretimle yüksek verim elde ederek önemli katkı sağlayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 16 maddelik Türkiye Yüzyılı başlıklarına, hayata geçirdiğimiz vizyon projelerimizle önemli katkı sağladığımızı ve bu minvalde projeler üretip hayata geçirmeye gayret göstereceğimizi ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Türkiye’yi büyük küresel sanayi ve ticaret merkezlerinden biri haline getireceğiz. Bunun için hep birlikte yılmadan, durmadan, usanmadan çalışıyoruz. Akçaabat’ımıza kazandırdığımız Akçahasat Tesisimizde, çiftçilerimiz ürünlerini işleyebilecek, kurutabilecek ve depolayabilecekler. İsterlerse kendi ürünlerini Akçahasat Markasına dahil edebilecekler. Tesisimizde deneme alımları yapmaya başladık. Halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturu ile her zaman daha ileriye gidiyoruz. Bizim ülkemiz tek, topağımız tek, vatanımız tektir. Korumak, geliştirmek, ileri taşımak bizim elimizdedir. Aydınlık bir gelecek, üretken bir nesil için, daha da güçlü Türkiye için el ele, omuz omuza, gece gündüz durmak yok; yola devam.” Dedi.

 

İSTİHDAM MERKEZİ AKÇAABAT ŞİNİK OSB

 

Şinik Organize Sanayi Bölgesi, bölgemizdeki üretim ve istihdamı arttırma noktasında Akçaabat’a önemli katkı sağlıyor.

 

Şinik OSB’nin 1. Etap’ta hali hazırda 43 fabrika faaliyet göstermektedir olup 1200 kişi istihdam ediliyor.

 

Şinik OSB’nin 1. Etabında doluluk oranı tamamlandığından 2. Etap kapsamında çalışmalar yapılıyor.  2. Etap çalışmaları tamamlandığında 27 sanayiciye fabrika kurmaları için yer tahsisi yapılacak. Bu kapsamda 3000 kişi istihdam edilmiş olacak.

 

ET KOMBİNASI HİZMET VERİYOR

 

Akçaabat’ın üretimine ve istihdamına katkı sağlayan önemli yatırımlardan biri olan Et Kombinası, 60 kişiye istihdam sağlıyor.

 

Günlük 250-300 adet büyük ve küçükbaş hayvanın kesimine uygun olarak inşa edilen Et Kombinasında 410 ton depolama alanı bulunuyor.

 

Arsası Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen alanda hayata geçirilen Trabzon Et Kombinası, 70 büyükbaş ve 200 küçükbaş hayvan kapasitesine sahiptir.

 

Trabzon Et Kombinası sadece Akçaabat’a ve Trabzon’a değil tüm Karadeniz Bölgesi’ne hizmet ediyor.

 

EL SANATLARI VE ZANAATLE MADDİ GELİR ELDE EDİLİYOR

 

Akçaabat Belediyesince eli maharetli hanımların ekonomik özgürlük kazanmalarına ve ev ekonomisine katkıda bulunmalarına katkıda bulunmak amacıyla Halı, Kilim Dokuma Kursu ve Kazaziye, Takı Tasarım Kursu açıldı.

 

Yılın belirli dönemlerinde kayıt alan ve yıl boyu eğitime devam eden kursta hanımlar zanaat öğreniyor; öğrendikleri zanaattan gelir elde ediyorlar.

 

AKÇAABAT HER ALANDA ÜRETİYOR

 

Üretime yapılan yatırımın ve sağlanan desteğin Akçaabat’ın ekonomik büyümesine ve refahın artmasına büyük katkıda bulunacağının altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat’ımızda üretimi imkanlarımız ölçüsünde destekliyoruz. Çiftçilikle uğraşan hemşehrilerimizin verimli tarım uygulamaları açısından tam donanımlı olmasına gayret ediyor; yüksek gelir elde edebilecekleri ürünleri yetiştirmelerinde onları teşvik ediyoruz. Şehrimizde uyguladığımız üretim, tasarruf ve tarım politikalarında paydaş kuruluşlarımızın da desteğini alıyoruz. Gelişen teknolojiyi yararımıza kullanarak tarımda yerli ve milli olanın Akçaabat’ımızda üretilmesine gayret ediyoruz. Akçaabat’ımız sadece tarımda değil tarımda ve hizmet sektöründe de üretim potansiyeli çok yüksek olan bir şehirdir. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak her alanda ileri teknolojinin kullanıldığı, doğru uygulamaların yapıldığı üretimi teşvik ediyor; istihdamın artmasına katkıda bulunuyoruz. Akçaabat’ta her alanda üretimin artması yerel ekonominin güçlenmesi anlamına geliyor. Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı manifestosunda açıkladığı maddelerden biri olan üretime yerel ölçekte tam destek veriyor; onun izinden gidiyoruz. “ dedi.

Anahtar Kelimeler: Akçaabat, Belediyesi, hayata, geçirdiği, ekonomiyi, ve, istihdamı, arttırmaya, yönelik, projelerle, Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan’ın, Türkiye, Yüzyılı, manifestosunda, açıkladığı, maddelerden, biri, olan, üretime, tam, destek, veriyor
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1793 Fransız Devrimi önderlerinden Jean-Paul Marat, muhalifi Charlotte Corday tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
1878 Osmanlı İmparatorluğu, Çarlık Rusyası, Birleşik Krallık, Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, İtalya ve Fransa arasında Berlin Antlaşması imzalandı.
1921 Afyon'un Yunanlılar tarafından işgali.
1930 İlk Dünya Futbol Şampiyonası Uruguay'da başladı.
1937 Fransa, Hatay'ın bağımsızlığını resmen ilan etti.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur