Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Belediye Meclisinde İsimler Değişti Türedi MHP'den Aday Adayı TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Trabzon iş dünyasından TOGG teşekkürü ADA CEVAP VERDİ TRABZON IPARD 3’ E HAZIR!.. Bartın’da depremzedelere destek olmak için el ele verildi BAŞKAN EKİM’DEN ÇOCUKLARA RAMAZAN HEDİYESİ SEBAT'A TARAFTAR ZİYARETİ AKÇAABAT'TA ACI SON Ecdata Evlat Olmak… HİBRİT OTOMOBİL ve SAĞLIKÇILAR PARKI Trabzonspor'da olağanüstü genel kurul ertelendi AKÇAABAT’TA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ MUSA HACIOĞLU ADAY ADAYI OLDU Akçaabat’a Hiç Yakışmadı BARܒnün projesiyle depremzedelerin uyku problemlerine odaklanılacak “Ata tohumlarımıza sahip çıkmak Anadolu’nun bereketinesahip çıkmaktır” BAŞKAN EKİM’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI Başkan Zorluoğlu Akçaabat'ta Başkan Yardımcılığı'ndan İstifa Etti
Başkan Zorluoğlu Akçaabat'ta
Başkan Zorluoğlu Akçaabat'ta
 
İLKER BAKİOĞLU BAŞVURUDA BULUNMADI.
İLKER BAKİOĞLU BAŞVURUDA BULUNMADI.
 
Akçaabat Fen Lisesinden  Anlamlı Bir Etkinlik
Akçaabat Fen Lisesinden Anlamlı Bir Etkinlik
Sağlıkçılar Parkı hizmete açıldı!
 

Sağlıkçılar Parkı hizmete açıldı!

Başkan Genç, sağlık çalışanlarına verdiği sözü yerine getirdi

14 Mart 2023 Salı 19:14
Yazdır

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 3 Nolu Erdoğdu Mahallesi’nde hayata geçirilen Sağlıkçılar Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Ortahisar Belediyesi, kovid-19 pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatırasını yaşatmak için 3 Nolu Erdoğdu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Sağlıkçılar Parkı’nı hizmete soktu.

“HEPSİNE MÜTEŞEKKİRİZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, pandemide fedakârca çalışmaları sırasında yaşamını yitiren sağlıkçıların adının yaşatılması için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerine dikkati çekerek, “Anlamlı bir günde açılışını gerçekleştirdiğimiz Sağlıklar Parkı’nı şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülke olarak bir kez daha büyük bir afetle karşı karşıya kaldık. Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. İki yıl evvel bütün yeryüzünü kasıp kavuran bir pandemiyle karşılaştık. Bu dönemde elini taşın altına koyma iradesini taşıyan ve bir canı daha hayata tutundurmak için kendi hayatını riske atan sağlıkçılarımızın gayretini emeğini, gördük. Hepsine müteşekkiriz. Biz de sonraki süreçte meclis toplantımızda bundan sonra yapacağımız en büyük parkımızın ismini yaşamını kaybeden sağlıkçılarımıza atfen Sağlıkçılar Parkı olarak koymayı uygun gördük. 14 Mart Tıp Bayramı’nda bu güzel eserimizi tamamladık ve hizmete aldık. Bundan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Biz daha önceden bulduğumuz her boş alanı yeşillendireceğimize dair söz vermiştik. Park alanı, çocuklar için oyun alanı, büyüklerimiz için dinlenme alanı yapacağımıza dair taahhütlerimiz vardı.” sözlerine yer verdi.

“SAĞLIK CAMİASIYLA İSTİŞARE ETTİK”

Park yapılmak üzere alanının Ortahisar Belediyesi’ne devrini gerçekleştiren Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerini ileten Başkan Genç, “Bu alanı bize kazandıran Karayolları Bölge Müdürümüze ve Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’na teşekkür ediyorum. Onların tahsisiyle birlikte burası bu hale geldi. Bütün sağlık camiamızla da bu parkın yapımı noktasında istişaremiz oldu. Şehrimize de mahallemize de hayırlı, uğurlu olsun. Özellikle bu eserin bu hale gelmesinden dolayı mesai arkadaşlarımıza ve mimarlarımıza emek veren bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesilelerle burada olan, olmayan bütün sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

“BAŞKANIMIZ GÜNÜMÜZÜ TAÇLANDIRDI”

Konuşmasına sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlayarak başlayan  Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, “Evet bugün Tıp Bayramı… Gerçekten de çok güzel bir organizasyonla bu günümüzü Ahmet Metin Başkanımız taçlandırdı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bizim için önemli bir gün. Ama gerçekten de ülkemiz için sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bu günü bayram coşkusuyla kutlayamadığımız bir günde ve günlerdeyiz. Her şeye rağmen bir bayram… Adı Tıp Bayramı… Tıp camiamızın ve sağlığa gönül veren çalışanlarımızın bayramını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

“SAĞLIK EVLERDE BAŞLAYAN BİR OLAY”

Ahmet Metin Genç’in bir parka sağlıkçıların adını vermesiyle farklı bir bakış açısı getirdiğini kaydeden Hakan Usta, “Mekânın sağlıkla anılmış olması bizi çok mutlu etti. Sağlık aslında parklarla, mahallelerle, evlerle başlayan bir olay. Bunu Ahmet Başkanım bizim için taçlandırmış oldu. Farklı bir bakış açısı bize getirdi. Sağlıkla anılacak mekânların sadece hastaneler olmadığını gönüllere yerleştirmiş oldu. Bu vesileyle katılan herkese teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Özellikle Ahmet Başkanımıza da bu ince düşüncesinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.” şeklinde konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ MESAFE KAT EDİLDİ”

Deprem bölgelerine Trabzon’dan çok sayıda yardımın gönderildiğini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise, “Yaklaşık 35 günlük deprem bölgesi çalışmamızdan sonra buruk da olsa burada sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 35 gündür ağırlıklı olarak Maraş ve Elbistan olmak üzere bütün imkânlarımızla birlikte vatandaşlarımızın acılarını azaltmaya ve depremzedelerin yaralarını sarmaya gayrete diyoruz. Bu gayretimizde başta Ortahisar Belediyemiz olmak üzere bütün belediyelerimizin çok değerli katkısını, desteğini gördük. Devletimiz milletimizle el ele, kol kola vererek yaraların sarılması noktasında çok önemli bir mesafe kat etti. Depremzedelerin sizlere selâmlarını getirdim, hem de Trabzon halkının yaptığı yardımlardan dolayı da sizlere teşekkürlerimi ifade edeyim.” dedi.

“2023 YILI AÇILIŞ YILI OLACAK”

Konuşmasında 2023 yılının hem Büyükşehir Belediyesi hem de ilçe belediyeleri için açılış yılı olacağına vurgu yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluğlu, “Bu sene açılış senesi demiştik. Sadece Büyükşehirin değil, bütün ilçe belediyelerimizin yaptığı hizmetleri böyle adım adım, bir bir hizmete açacağız. İşte bunlardan bir tanesini açıyoruz. Burası için çok önemli bir ihtiyaçtı. Bu güzel yaşam alanını Erdoğdu Mahallemizin ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz. Bu parkın hayata geçmesinde emek sarf eden başta Ahmet Başkanımız olmak üzere herkese gönülden teşekkür ediyorum. Burası hakikaten çok önemli bir ihtiyacı giderecek. Bu açılışlar devam edecek. Sözünü verdiğimiz her bir projeyi otogardan başlayarak bu yıl içerisinde hizmete sunacağız. Bu parkın ismi de çok önemli. Sağlık teşkilatımızın pandemide nasıl özveriyle çalıştığını hepimiz gördük. Şimdi deprem bölgesinde aynı şekilde çalışmaya devam ediyorlar. Bu manada tüm sağlık teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Parkımız hayırlı, uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDܔ

3 Nolu Erdoğdu Mahallesi Muhtarı Ali Öztürk ise, konuşmasında hem pandemide hem de deprem felaketinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına rahmet dileyerek, “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bütün doktorlarımızın bu özel gününü tebrik ediyorum. Pandemide hayatını kaybeden bütün doktorlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bir ay önce büyük bir deprem afeti yaşadık. Depremde de 103 tane doktorumuz yaşamını yitirdi. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyorum. Bu gün çok anlamlı bir parkın çalışını yapıyoruz. Bu park toplamda 11 dönümlük bir alanda yapıldı. Burayı bu şekilde değerlendiren Başkanımız Ahmet Metin Genç’e çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzünü güldürdü. Allah razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Toplamda 9.450,00 metrekare alandan oluşan Sağlıkçılar Parkı’nın, 3.240 metrekaresi sert zeminden oluşuyor. 600 metrekare çocuk oyun alanının da bulunduğu parkta, 28 adet oturma bankı ve bir kafe bulunuyor. Park; 110 m² kapalı kafe alanıyla, 310 m² açık kafe alanına sahip. Ayrıca parkta 10 adet çatısı cam kaplı pergola ve vatandaşların spor yapabileceği birçok spor aleti de yer alıyor.

Parkın açılışına; Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in yanı sıra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Suat Oyman, MHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Engin Aydın, BBP Trabzon İl Başkanı Mehmet Aydın, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Süleyman Pulat, Ortahisar Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, TTSO Başkanı Erkut. Çelebi, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Trabzon Tabip Odası Başkanı Yaşar Kibar Güven ile STK’ların temsilcileri, vatandaşlar ve sağlık personelleri katıldı.

Programın sonunda 3 Nolu Erdoğdu Mahalle Muhtarı Ali Öztürk Başkan Genç’e plaket takdim etti. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta da parkı hayata geçirilmesinden dolayı Genç’e çiçek, Başkan Genç ise, Trabzon Tabip Odası Başkanı’na Tıp Bayramı vesilesiyle plaket takdim etti.

 

Anahtar Kelimeler: Başkan, Genç, sağlık, çalışanlarına, verdiği, sözü, yerine, getirdi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1299 Kutsal Roma İmparatoru II. Friedrich kendini Kudüs Kralı ilan etti.
1438 II. Albert, Almanya kralı oldu.
1799 Napolyon, Osmanlı Devleti'nin yönetimindeki Akka kalesi önlerine geldi.
1850 American Express, Henry Wells ve William Fargo tarafından kuruldu.
1913 Yunan kralı I. George Selanik'te uğradığı bir suikast sonucu öldü.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur